Itálie

Itálie je oblíbenou destinací pro cyklozájezdy – nabízí totiž vše, po čem cyklisté prahnou. Hory, jež mohou pokořit, nížiny, do nichž sjíždí s větrem ve vlasech, malebnou přírodu i obdivuhodné horské vesničky a romantická městečka. Itálie je zároveň vyhlášená svým kulinářským umem a každý cyklista si po výjezdu dopřeje dobré a zdravé jídlo.Cyklozájezdy do Itálie jsou oblíbené u sportovců, kteří se jízdě na kole věnují pravidelně, stejně jako u víkendových cyklistů. Některé cyklozájezdy mají delší a náročnější trasy, jiné jsou více vstřícné k příležitostným sportovcům. Stačí si vybrat zájezd, který sedne právě vám. Naše cestovní kancelář Smart Travel jich má v nabídce hned několik.» Více informací v záložce Cyklozájezdy do Itálie

Cyklistické zájezdy a cykloturistika

Aktuální zájezdy

Zájezdy v uplynulých termínech

Cyklistické zájezdy – dovolená na kolech

Cykloturistika se těší stejné oblibě jako pěší turistika. A stále větší skupina lidí hodlá trávit dovolenou na kolech. Díky sdílení některých cyklistických a in-line tras lze dovolenou trávit na kole i na bruslích. Jedna z těchto kombinovaných tras vede například podél Dunaje ze schlögenského meandru do Wachau. V případě výberu lehké trasy jsou cyklozájezdy velice vhodné i pro rodiny s dětmi.

Kolo je nutné mít vlastní, stejně tak je doporučená přilba. V ceně zájezdu je servisní služba pro vaše kola. Případné náhradní díly si musíte hradit sami. Délky tras jsou přiměřené, většinou kolem 25 – 60 km, případně lze trasu zkrátit.

Společné informace pro cyklistické zájezdy

U všech pořádaných cyklistických zájezdů, není-li uvedeno jinak, platí:

Kola: zajišťují si účastníci sami. Cyklistické přilby sice nejsou povinné, ale vřele je doporučujeme, hlavu má člověk jen jednu...

Servis: Po celou dobu zájezdu je k dispozici zkušený servisman, který vašemu neposlušnému kolu domluví. Služba v ceně zájezdu, případné náhradní díly za přiměřenou úplatu.

Cyklistická trasa: Ve většině případů lze denní úseky individuálně prodloužit i zkrátit.

Náročnost cyklotúr

Hodnotíme pomocí 5-bodové stupnice. Níže uvedené příklady odpovídají horní hranici obtížnosti:
„1“ - trasa po rovině či s mírným převýšením, není nutná zvláštní kondice ani výbava kola
„2“ - trasa i po nezpevněných pěšinách, kratší prudká stoupání, občas nutná koncentrace, ale není nutná zvláštní fyzická kondice ani výbava kola
„3“ - delší úseky se středním stoupáním, překážky, vhodný předchozí trénink a horský převod
„4“ - delší úseky s intenzívním stoupáním, překážky, dobrá fyzická kondice a horský převod podmínkou
„5“ - horské pěšiny nebo "off road", prudká stoupání či klesání, exponovaný terén, občas nutné přenášení, nutná vynikající fyzická kondice a pevné nervy

Cyklozájezdy do Itálie

Kam se vydat na cyklozájezd? Itálie i další místa

Itálie na kole – okruh kolem Elbe – oblíbený cyklozájezd, který vás zaveden na jeden z největších ostrovů Toskánského souostroví. Trasy měří okolo 50 až 60 km (podle chuti). Na kole poznáte krásy ostrova, který se stal na chvíli i domovem slavného Napoleona Bonaparte.

3 evropské země na kole – pro náročnější cyklisty, kteří chtějí kromě Itálie poznat na kole i další části Evropy, je určená cyklodovolená vedoucí podél řeky Inn a Adige. (Projedete Rakousko, Švýcarsko i Itálii.) Na trase z Mořice do Merana budete obdivovat nádheru horské přírody a okouzlí vás i středověká městečka a hrady.

Cyklodovolená na jednom místě – jestliže chcete na dovolené jezdit na kole, ale zároveň bydlet stále na jednom místě, je pro vás ideální cyklodovolená u rakouských solných jeskyních. Podíváte se do skutečně úžasných míst, jako jsou například jezera Wolfgangsee, Mondsee a Attersee.

Švýcarsko na kole – když toužíte po majestátných horách, které chcete zdolat na kole, zvolte cyklodovolenou ve Švýcarsku, konkrétně v oblasti tzv. Aarské stezky. Ta vede kolem řeky Aare (projedete trasu z Jungfrau do hlavního města Bern). Minete nádherná jezera, vodopády, ledovce, pokoříte hory, projedete soutěskami a obdivovat se budete malebným švýcarským městům i romantickým dřevěným usedlostem.

Pohodová cyklodovolená v „Kanadě“ – poznat Kanadu na kole? Nemusí to být finančně náročné. Řeč je totiž o tzv. Rakousko-německé Kanadě, která se rozprostírá v údolí řek Lech a Loisach. Tento zájezd je pohodový a vede nádhernými pastvinami, lesy i horami. Uvidíte malebné vodopády, kouzelné vesničky i městečka.

Co k cyklozájezdu potřebujete?

Kolo, alespoň trochu fyzičky a touhu po ojedinělých zážitcích. U každého cyklozájezdu (nejen) do Itálie najdete informace o tom, jak dlouhé vzdálenosti se jedou a po jakých cestách. Snadno tak zjistíte, zda bude lepší vzít si horské nebo trekkingové (popř. silniční) kolo.

U některých zájezdů pak máte možnost volby, co se týká ubytování i stravování. Pokud budete chtít spát ve stanu, není problém ho pohodlně převést autobusem. Na kolo si cyklisté vždy berou ty nejnutnější věci, protože autobus s přívěsem je k dispozici každý den.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat