Norsko

Rafting v Norsku patří mezi oblíbené outdoorové aktivity. Abyste si mohli plnými doušky vychutnat sjezd na čisté a divoké severské řece Sjoa, nemusíte mít vůbec žádné zkušenosti s raftingem. Dostanete totiž zkušeného průvodce, který vám ukáže, jak na to.

Norsko je, stejně jako další skandinávské země, známé svou panenskou přírodou. Každý rok se do tohoto státu vydávají všichni milovníci divokých řek, čistých lesů a dobrodružství. Svoji dovolenou ve vysněném Norsku si můžete zpestřit raftingem. Poznejte severskou zemi z raftu, pociťte sílu a nespoutanost přírody.

» Více informací v záložce Rafting v Norsku

Rafting, kaňoning a outdoorová dovolená

Aktuální zájezdy

Rafting a kaňoning – adrenalinový zážitek na celý život

Kaňoning, anglicky canyoning, patří mezi největší arenalinové zážitky na vodě, které můžete zažít. Proto je velice důležitá bezpečnost všech účastníků. Součástí všech zájezdů je kompletní vybavení pro rafting a kaňoning jako je vesta, přilba, neoprénový oblek a čluny. Výpravy vedou zkušení vůdci člunů.

Lidé, kteří se kaňonigu zúčastnili se dělí na dvě skupiny. Jedné skupině stačí jediná zkušenost za život a už víc nechtějí a druhé skupině kaňoning naprosto učaroval a stále se vrací pro vzrušující zážitky. Zájemci o rafting a kaňoning by měli být fyzicky zdatní a samozřejmě musí umět plavat. Před vlastní plavbou je časté, že se celá skupina musí slanit do kaňonu. A o další zážitky není nouze při plavbě, kdy nejsou výjimkou ani pády do vody z několika metrové výšky.

Kaňoning představuje zcela nové zážitky ze světa hor. Nejdříve stezkou podél horské bystřiny, částečně se brouzdaje vodou, pak slaňování v soutěskách, vždy ale v souladu s cestou vody - to je kaňoning. Účastníci jsou vybaveni neoprénovými obleky, helmami, úvazky, karabinami a lany a pod vedením zkušených horských vůdců prožívají něco neobvyklého.

Rafting je sjíždění peřejnatých úseků řek na nafukovacích člunech = raftech.
Vícemístný raft je 4 až 8-místný oválný nafukovací člun se samovylévacím dnem. Posádka sedí na bočních válcích, její stabilitu zvyšují úchyty na nohy a pádluje dle pokynů zkušeného vůdce člunu – river-guida. Není nutné mít žádné zkušenosti se sjížděním řek. Stačí umět plavat. Používáme na řekách s obtížností do WW 4.
2-místný raft je nafukovací kanoe s pevným či samovylévacím dnem, kterou si posádka ovládá sama. Instruktor lodě doprovází na svém plavidle. Stabilita posádky je zajištěna upínacími popruhy. Podmínkou fyzická kondice, umět plavat a zkušenosti s jízdou na divoké vodě. Používáme na řekách s obtížností do WW 2-3.

Náročnost sjížděných řek

WW 1 lehká voda, nutná znalost základního a zpětného záběru
WW 2 mírně obtížná voda, nepravidelná proudnice a vlny, nutná znalost všech základních záběrů
WW 3 středně obtížná voda, vysoké nepravidelné vlny, nutná dobrá kondice, znalost všech záběrů a zkušenosti
WW 4 velmi obtížná voda, velké a silné peřeje s vysokými vlnami, velké válce, nutná dobrá kondice a trénovanost

Outdoorová Dovolená v Alpách

Chcete prožít pár dní naplno? Chcete si přivést nejet hluboké, ale i krásné zážitky? Pak Vás jistě osloví program, který jsme pro Vás připravili ve spolupráci s našimi zahraničními partnerskými outdoorovými společnostmi.

Rafting v Norsku

Kam se vydat za raftingem v Norsku

Nejoblíbenější vodáckou řekou je v Norsku řeka Sjoa, kterou najdete nedaleko městečka Heidal. Tato řeka, která v překladu znamená „třpytivá“, pramení v pohoří Jotunheimen a ve středním toku se zpočátku divoké horské prameny promění na optimální tok, který je příjemný pro rafting. Projet se po průzračně čisté vodě řeky Sjoa neponičenou přírodou patří k zážitkům, na které se nezapomíná.

Co k raftingu v Norsku potřebujete?

Pouze trochu fyzičky a odhodlání zažít dobrodružství. Jinak se již o vše postaráme my společně s českou raftingovou základnou na norské řece Sjoa, která je k dispozici každý rok vždy od července do poloviny srpna. Domluvit si zájezd s nezapomenutelným sjezdemem norské řeky na raftech mohou jak jednotlivci, tak i skupiny sportovně a dobrodružně založených turistů.

Česká raftingová základna v Norsku působí již přes dvacet let. Kulaté dvacetileté výročí jsme v Norsku oslavili v roce 2011.

Rafting v Norsku OBRAZEM: Protože obrázky a videa prozradí vždy více než text, nechte se nalákat fotografiemi na www.primadovolena.com.

Jak rafting v Norsku probíhá?

Pokud si objednáte zájezd do Norska s raftingem na řece Sjoa u cestovní kanceláře Smart Travel, vše pro vás zajistíme. Na místě dostanete zkušeného vedoucího raftu, který vám vysvětlí vše potřebné k jeho ovládání a během sjezdu řeky vás bude instruovat a navigovat. Vždy jde o zkušené české vodáky.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat