Slovinsko

Pobyty - Alpy a alpská jezera

Aktuální zájezdy

Letní dovolená - pobyty v Alpách

Alpské oblasti se stávají stále častějším cílem pro letní dovolené, protože nabízí širokou škálu zážitků a možností. Velkým lákadlem je rozhodně krásná a malebná příroda s výhledem na vysoké vrcholy alpských ledovců.

Se SMART travel si celou letní dovolenou v Alpách můžete naplánovat přesně podle vašich představ. Můžete pouze relaxovat v rekreačním středisku a podívat se po starobylých vískách, hradech a zámcích. Vyznavači aktivního života mohou část dovolené strávit na kole, bruslích, nebo raftu. To vše nabízejí Alpy.

V letní nabídce SMART travel si můžete vybrat mezi švýcarskými, rakouskými, italskými a francouzskými Alpami. Pro dokonalý odpočinek je možné vybrat si i wellness pobyt v Alpách, které jsou k dispozici v létě i v zimě.

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy patří mezi nejnavštěvovanější horskou destinaci v zimě i v létě. Na území Švýcarska se nachází několik rozsáhlých a vysokohorských masívů. Jedním z nejznámějších jsou Bernské Alpy, které se mohou pochlubit takovými pojmy jako je hora Eiger (na kterou marně šplhal Clint Eastwood), Schilthorn (kterou pod názvem Piz Gloria vyhodil do vzduchu agent 007 Bond - James Bond), Reichenbašské vodopády (kde zahynul Sherlock Holmes) nebo Jungfraujoch (horské sedlo s nejvýše položeným nádražím na světě ve výšce 3500 m). Se SMART travel se do této oblasti dostanete jak s autobusovým zájezdem, tak i vlastním vozem.

Dále z nabídky SMART travel jmenujme např. Walliské Alpy - nejvyšším alpským masívem vůbec, většinu vrcholů pokrývají ledovce, zároveň je to však území s nejnižším počtem srážek a nejvyšším počtem slunečných dnů. Ve Walliských Alpách se např. vysokohorské středisko Veysonnaz, odkud můžete podnikat hvězdicové výlety např. k Ženevskému jezeru, k největšímu alpskému ledovci Aletschgletscher či do světoznámého Zermattu, ležícího u paty magické hory Matterhorn. Poblíž Matterhornu se rozkládá i vysokohorské středisko Saas-Fee. Hitem a novinkou letošní sezóny je možnost využívání místních lanovek zcela zdarma.

Lanovky v letní sezóně zdarma nabízí i věhlasné vysokohorské středisko Davos-Klosters ve kantonu Graubünden

Italské Alpy

Italské Alpy jsou známé slunečným počasím a příjemným podnebím. Západní část italských Alp tvoří nejvyšší alpský masív vůbec, jimž prochází italsko-švýcarská hranice s nejvyšší alpskou horskou skupinou Monte Rosa. Na severovýchodě Itálie se rozprostírá nekonečně malebný a dramatický skalní masív italských Dolomitů se známými středisky Val di Sole, Madonna di Campiglio, Cortina, Arabba či Val di Fassa. Na území italských Alp se nacházejí 3 národní a několik přírodních parků. Parky Stelvio a Adamello-Brenta jsou ideální pro vysokohorskou turistiku a výstupy po proslulých jištěných cestách - ferratách. V nižších polohách jsou perfektní terény pro klasickou horskou turistiku.

Vyhledávaným cílem pro letní dovolenou turistů, cyklistů, surfařů i horolezců je jezero Lago di Garda, které se rozprostírá v předhůří italských Alp.

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy patří pod Východní Alpy a zabírají přibližně dvě třetiny povrchu Rakouska. Na alpských hřebenech se nachází velké množství řek a jezer. Kromě rekreačního slouží k výrobě elektřiny a mají pro celou zemi velký význam.

Nejdivočejší část rakouských Alp se nachází v Tyrolsku, kde od východu na západ podél italské hranice táhne zaledněný hřeben Zillertalských Alp, na který se za Brennerským průsmykem navazuje hřeben Stubaiských Alp plynule přecházející v Ötzalské Alpy. Zde se nachází i nejvyšší lyžařské středisko Rakouska – Pitztal (3440 m) v sousedství nejvyšší hory tyrolských Alp - Wildspitze (3768 m).

Nejvyšší hřeben rakouských Alp - Höhe Tauern (Vysoké Taury) - prochází hranicí mezi spolkovými zeměmi Salcbursko na severu a Korutany na jihu. Zde se tyčí i nejvyšší vrchol Rakouska – Grossglockner (3798 m). Na svazích Vysokých Taurů se nachází jediné ledovcové korutanské středisko Mölltal Gletscher, na severu pak známé salcburské středisko Kitzsteinhorn nad Kaprunem. Jsou zde ideální podmínky pro horskou turistiku, cykloturistiku, vodácké sporty a outdoor všeho druhu.

Solná Komora je oblast, kterou si vybrali lidé jako svůj domov již v prehistorických dobách. Klobouk dolů, měli vkus. Stejně jako monarchové v minulých staletích, kteří sem jezdili odpočívat a až do pádu monarchie byla do této úžasné malebné krajiny neměl nikdo nepovolaný vstup povolen. O to více se v dnešní době tato oblast těší obrovskému zájmu o letní i zimní dovolenou.

Rakousko je v létě zemí turistiky a cykloturistiky, v zimě pak zemí lyžařů a snowboardistů. Celoroční lyžování poskytne ledovec Hintertux, Stubai a Kitztsteinhorn.

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy se staly také oblíbenou oblastí pro letní i zimní dovolenou. Nejoblíbenější částí jsou Savojské Alpy, které lákají na mohutné skalní štíty, ledovcová údolí a soutěsky. Na území Francouzských Alp nalezete také nejvyšší vrchol Alp Mont Blanc (4808 m).

Nejrozmanitější jsou Provensálské Alpy, které jsou spojovány s příjemným klimatem a dobrým jídlem. Najdete zde nádhernou krajinu a jen málo větších měst. V létě jsou Provensálské Alpy vhodné pro pěší turisty, cyklisty, botaniky a ornitology a horolezce.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat