Rumunsko - hory a kláštery Drákulovy Transylvánie Rumunsko

Drákulův hrad Bran
V posledních letech zaznamenalo Rumunsko prudký turistický rozvoj. Už se nemusíte obávat prázdných obchodů, rozbitých silnic a obtěžování místních obyvatel. Naopak budete překvapeni, že se v Rumunsku domluvíte německy i anglicky, že všechna turistická centra jsou přístupná po nových silnicích s moderními benzínovými stanicemi, jsou dobře vybavená s fungujícími službami a hotely jsou na velmi slušné úrovni. Ceny v restauracích se pohybují jen o něco málo výše než u nás, takže vám nic nebrání si tu dovolenou pěkně užít!
turistika autobus pokoj stan polopenze vlastní stravování

Program – Rumunsko - hory a kláštery Drákulovy Transylvánie

1. - 2. den: dopoledne odjezd z ČR přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska, návštěva proslulého „Veselého hřbitova“ (UNESCO) v Sapintě, procházka živým „skanzenem“, nejstaršího a údajně i nejhezčí dřevěný kostelík v obci Ieud.
3. den: výlet po jižní BUKOVINĚ, cestou návštěva malovaných klášterů VORONET, kte rý je též nazýván Sixtinskou kaplí východu a poklidnějšího, dřevěnou hradbou chráněného kláštera HUMOR, dále prohlídka jednoho z nejstarších obydlených klášterů Moldávie, kláštera NEAMT, seznámení s životem místních popů
4. den: "poctivá“ celodenní turistika národním parkem v pohoří CEAHLAU, možnost výstupu na nejvyšší vrchol TOACU (1 904 m) nebo kratší pěší procházka k vodopádu DURATOIDEA či k turistické chatě FINTINALE,
5. den: přejezd do BIKAZSKÉ SOUTĚSKY (úzká silnička je sevřena až 300 m vysokými srázy), pěší výlet mezi skalními stěnami, jezero LACU ROSU, fak ultativně projížďka na loďce po jezeře.
6. den: návštěva solných dolů v PRAIDU a vycházka do rezervace solného krasu vytvořeného říčkou Corund, odpoledne relaxační koupání v jedinečném heliotermálním jezeře Lacu Ursu.
7. den: přejezd do „perly Karpat“, horského střediska SINAIA, přes středověké město SIGHISOARA (dal ší perla UNESCO) s rodným domem Vlada Tepese Drákuly, které díky svému starobylému rázu tvoří skvělou bránu do Transylvánie. Pak cestou navštívíme jeden z opevněných kostelů transylvánských „Sasů“ ve vesnici SASCHIZ (UNESCO). V podvečer nás čeká krátká zastávka ve městě BRAŠOV, prohlídka historického jádra.
8. den: krátký přejezd do sousedního BUSTENI - horské městečko ležící v blízkosti nejvyšších „útesů“ Evropy, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2 200 m, nádherné skalní útvary včetně známé Babelské sfingy, několik variant túr dle náročnosti, pěší túra do soutěsky IALOMITA s návštěvou stejnojmenné jeskyně a kláštera, případně až k jezeru BALBOCI nebo výstup na nejvyšší vrchol pohoří Bucegi OMUL (2 505 m), odkud se nabízejí daleké výhledy. Zpět na Babele a lanovkou (pro zájemce pěšky) do Busteni nebo lanovkou do Sinaii.
9. - 10. den: dopoledne procházka k SINAISKÉMU KLÁŠTERU a na královský zámek PELES s nádhernými bohatě zdobenými interiéry, ležící v anglickém parku, odpoledne přejezd k domnělému tajemnému Drákulovu hradu BRAN.
Večer odjezd na cestu domů přes Maďarsko a Slovensko, dopoledne příjezd do ČR

Doprava, ubytování, stravování a cena – Rumunsko - hory a kláštery Drákulovy Transylvánie

Ubytování a stravování:
* stany - 4x nocleh ve vlastním stanu v kempu, 1x na tábořišti, 2x v turistické ubytovně. Stravování vlastní
* turistické hotely, 2-lůž. pokoje, sprcha/WC na patře. Místní polopenze

Doprava: zájezdový autobus

Odjezdová místa: Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Svitavy, svoz Litomyšl, svoz Vysoké Mýto, Břeclav

Termín Aktuální cena zájezdu v Kč na osobu
Stan
Bez stravy
Hotel
Polopenze
28.06. – 07.07. -12 490

V ceně

Služby za příplatek:

  • 1-lůž. pokoj: 3300 Kč

Slevy

Poptávka akce

Pokud u nás máte registraci, klikněte zde, Vaše kontaktní údaje se ve formuláři automaticky předvyplní
Na základě tohoto vyplněného formuláře Vám pošleme cestovní smlouvu a dispozice k úhradě zálohy.

Vyplňte prosím alespoň tučně označené položky.

Specifikace akce
  (počet dospělých, dětí – uveďte jejich věk)
Kontaktní údaje

Nevybrali jste si z naší nabídky? Klikněte zde a my Vám rádi připravíme nabídku „šitou na míru“.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat