Ligurská riviéra Itálie, Ligurie

Tato riviéra se táhne od francouzských hranic na východ přes Janov až k na Apeninský poloostrov. Díky horám na severu je celá riviéra chráněna před chladem a nabízí příjemné teplé klima.

 • Rezidence Paradiso** (Laigueglia - Alassio)

  Rezidence Paradiso** (Laigueglia - Alassio)

  Hezká 3-patrová rezidence na skvělém místě pouhých 50 m od písečné pláže. Nachází se na západním cípu Ligurské Riviéry, cca 2,5 km od historického městečka Alassio. V rezidenci recepce, klubovna s TV-sat, výtah. Venkovní…

  turistika slunečník vlastní doprava pokoj vlastní stravování

  Ceny od 3 625 do 14 630 Kč/os
  dle termínu a typu ubytování

  Detail ubytování
 • Rezidence Laura** (Bordighera - Imperia)

  Rezidence Laura** (Bordighera - Imperia)

  Apartmánová rezidence Laura se nachází v letovisku Bordighera (provincie Imperia), pouhých cca 200 m od oblázkové pláže, cca 100 – 400 od nejbližších od nejbližších obchodů a cca 800 m od centra městečka. Bordighera je nové…

  turistika slunečník vlastní doprava pokoj vlastní stravování

  Ceny od 3 105 do 11 385 Kč/os
  dle termínu a typu ubytování

  Detail ubytování

Ligurská riviéra Itálie, Ligurie

Tato riviéra se táhne od francouzských hranic na východ přes Janov až k na Apeninský poloostrov. Díky horám na severu je celá riviéra chráněna před chladem a nabízí příjemné teplé klima.
turistika slunečník vlastní doprava pokoj polopenze snídaně vlastní stravování

Mapky – Ligurská riviéra

Mapa 01

Mapa 01

Mapa 01
Mapa 02
Mapa 03
Mapa 04
Mapa 05
Mapa - Národní park CinqueTerre (UNESCO)

Pro zobrazení daného střediska klikněte myší na příslušný odkaz, pro zvětšení obrázku klikněte myší na náhled

Doplňující informace – Ligurská riviéra

SMART tipy na prima dovolenou
• dlouhé písečné pláže
• bezpočet antických i středověkých památek
• starobylá městečka na pobřeží i v hornatém vnitrozemí
• bujná teplomilná vegetace
• San Remo, Monaco a Monte Carlo
• jeskyně s prehistorickými nálezy
• mořské jeskyně
• mořské akvárium v Janově a Monacu
• aquapark v Ceriale
• a také výborná pizza a italská zmrzlina

Popis pobytových míst

Ligurská riviéra
Kolem Ligurského moře, pod svahy hor, se rozkládá takzvaná "Květinová riviéra" – neboť Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem.

Ligurská riviéra sestává ze dvou částí:
• západně od Janova po San Remo se nazývá Riviera Ponente s nejznámějšími letovisky San Remo, Alassio, Diana Marina, Pietra Ligure, San Bartolomeo al Mare, Laigueglia a Imperia.
• východně od Janova po přístav La Spezia se nazývá Riviera Levante s letoviskem Levanto a s národním parkem Cinque Terre

Pietra Ligure
Známé a vyhledáváné lázeňské městečko s dlouhou písečnou pláží lemovanou palmami a zříceninou hradu. Historické centrum tvoří úzké uličky se starobylými domy plnými barů, restaurací, kaváren a různých obchodů, jež činí toto lázeňské městečko tak vyhledávaným.

Diano Marina
Jedno z nejhezčích letovisek Ligurské riviéry s pěknými písečnými plážemi a přímořskou promenádou

San Bartolomeo al Mare
Půvabné přímořské městečko rozkládající se v nádherném kontrastu modře moře a zeleně strání. I nejvzdálenější místa pláží jsou provoněná květy rostlin a keřů. Je zde příjemné koupání i pro neplavce ve stále klidném a teplém moři. První zmínka o tomto městě, které leží na západním břehu řeky Steria, byla zaznamenána v souvislosti s vůněmi aromatických bylin a muškáty a pomerančovníky v ulicích. Velice známé je poutní místo Madonna della Rovere.

San Remo
Známé klimatické lázně a kulturní centrum Riviery di Ponente. Leží na historicky velice zajímavém místě mezi mysy Capo Verde a Capo Nero se nazývá San Remo. Je to typické ligurské letovisko s palmami a kasinem. Cibulové báně ruského kostela mu propůjčují exotický charakter. Již v 19. století zde šlechta poprvé objevila radovánky, jež nabízela italská Riviera. Centrem města je stejně jako kdysi Casino Municipale.

Alassio
Slunečný záliv - tak je často nazýváno toto elegantní lázeňské městečko s krásnou, 3 km dlouhou písečnou pláží. Městečko patří k nejhezčím a nejvyhledávanějším místům na pobřeží a je navštěvováno po celý rok - v zimě pro své příjemné klima, v létě pro neopakovatelnou lázeňskou atmosféru. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž. Díky své poloze je vyhledávaným místem paraglidistů.

Levanto
Levanto je malé městečko s půvabným historickým centrem, v němž se dochovaly zbytky středověkého městského opevnění a hradu. Tím, že je Levanto sevřeno horami, je zdejší klima přes léto velmi příjemné a teploty zde nedosahují enormně vysokých hodnot. Místo je vhodné pro dovolenou všech generací, doporučujeme však především těm, kteří chtějí poznávat nádherné okolí a blízká pobřežní městečka.

Imperia
je hlavní město nejzápadnější provincie Ligurie. Oblast okolo Imperia je známá také jako Riviera dei Fiori (Květinová riviéra), neboť zdejší produkce květin patří k vůbec největší v celé Itálii. Město Imperia založil v roce 1923 Mussolini spojením 2 existujících měst - Porto Maurizio a Oneglia. Oneglia představuje spíše průmyslovou část zatímco Porto Murizio je půvabná a turisty vyhledávaná část, které vévodí velká neoklasická katedrála. Díky dlouhým písečným plážím a pozvolným vstupem do moře představuje Imperia ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Národní park Cinque Terre (překl. Pět Zemí)
Cinque Terre se nazývá pobřežní úsek mezi městečky La Spezia a Levanto. Své jméno získal podle 5 unikátních vesniček Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, postavených na strmě čnících mořských útesech, donedávna prakticky izolovaných od ostatního světa. Dodnes se sem lze dostat pouze pěšky, vlakem nebo po moři. Tyto vesničky jsou spolu s historickým přístavem Porto Venere zapsány na seznamu UNESCO.

Ubytovací kapacity v rámci vybraného střediska – Ligurská riviéra

 • Rezidence Paradiso** (Laigueglia - Alassio)

  Hezká 3-patrová rezidence na skvělém místě pouhých 50 m od písečné pláže. Nachází se na západním cípu Ligurské Riviéry, cca 2,5 km od historického městečka Alassio. V rezidenci recepce, klubovna s…

  turistika slunečník vlastní doprava pokoj vlastní stravování

  Ceny od 3 625 do 14 630 Kč/os
  dle termínu a typu ubytování

  Detail akce
 • Rezidence Laura** (Bordighera - Imperia)

  Apartmánová rezidence Laura se nachází v letovisku Bordighera (provincie Imperia), pouhých cca 200 m od oblázkové pláže, cca 100 – 400 od nejbližších od nejbližších obchodů a cca 800 m od centra…

  turistika slunečník vlastní doprava pokoj vlastní stravování

  Ceny od 3 105 do 11 385 Kč/os
  dle termínu a typu ubytování

  Detail akceVáš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat