Národní parky a moře Černé Hory Černá Hora

Černá Hora 08 - Mešita Gazi Husin
Pojeďte se s námi podívat do země, která se již před lety stala rezervací UNESCO. Přesvědčíte se, že Černá Hora je nejkrásnější částí Jadranu. Během putování poznáte 4 národní parky, rozeklané štíty Durmitoru, překrásná pobřeží, historická města, panenskou přírodu černohorsko-albánského pomezí v okolí Skadarského jezera nebo bohem zapomenuté pohoří Orjen.
turistika slunečník autobus pokoj stan polopenze vlastní stravování

Program – Národní parky a moře Černé Hory

1. - 2. den: dopoledne odjezd z ČR, , noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě PLJEVLJA. GAZI HUSEIN PAŠOVA MEŠITA s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie, procházka k unikátnímu pravoslavnému klášteru Svaté trojice ze 12. století. Přejezd do pohoří DURMITOR přes monumentální most v kaňonu řeky TARY.
3. den: lehčí varianta - túra k jezerům CRNO JEZERO, ZMINJE JEZERO a JABLAN JE ZERO,
náročnější varianta CRVENA GREDA (2 164 m).
4. den: lehčí varianta - dopoledne skalní vyvýšenina ĆUROVAC s výhledem do kaňonu řeky TARY, odpoledne lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m).
Náročná varianta pro nejzdatnější - možnost výstupu na nejvyšší horu Durmitoru - kamennou pyramidu BOBOTOV KUK (2 522 m), odkud je vidět Černá Hora jako na dlani, pro zájemce alternativně možnost raftingu na řece TARA (cca 45 EUR včetně pikniku).
5. den: kaňonem řeky Tara nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (hloubka až 1300 metrů, UNESCO) do NP Biogradska Gora se stejnojmenným jezerem 1.094 m, považovaným za nejkrásnější na Balkáně. Poblíž jezera jeden ze 3 největších pralesů Evropy. Přejezd k moři divokým kaňonem řeky Morača do Budvy.
6. den: výlet do NP Skadarské jezero obklopeného vysokými horami na černohorsko-albánském pomezí. Možnost projížďky po jezeře s koupáním ve sladkovodním jezeře. Zastávka u legendárního poloostrova Sv. Stefan. Odpoledne koupání a relaxace u moře. Večerní prohlídka historického centra Budvy s hradbami z 15. stol.
7. den: panoramatickou horskou cestou busem s vyhlídkami na celou jediný balkánský fjord Boka Kotorska. Zastávka v rodném domě černohorských vladyků Njeguši, sušárna njegušského pršutu (šunky) s ochutnávkou (za poplatek). NP Lovčen, možnost výstupu na Jezerský Vrch (1.660 m) se slavným mauzoleem Petra II. Petroviče Njegoše. Prohlídka Cetinje - původního hlavního města Černé Hory.
8. den: dopoledne návštěva KOTORU (UNESCO), jednoho z nejlépe zachovaných středověkých měst s dobovou středomořskou atmosférou, možnost výstupu po hradbách, po 1426 starých schodech, až k pevnosti sv. Ivana do výšky 260 m s úchvatnými výhledy na město a Kotorský záliv. Odpoledne koupání a relaxace u moře.
9. den: ráno odjezd do TIVATU, pro zájemce fakultativní lodní výlet po BOCE KOTORSKÉ, výstup na ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA, prohlídka starodávného městečka PRČANJ s možností koupání, poté lodí do kdysi slavného města námořníků PERASTU, plavba celou BOKOU KOTORSKOU do rybářského městečka ROSE s možností koupání a fish-piknikem, poté plavba kolem nejzelenějšího města na Jadranu HERCEG NOVI se středověkými pevnostmi. Odjezd z IGALA přes Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko do ČR.
10. den: večer příjezd do ČR

Doprava, ubytování, stravování a cena – Národní parky a moře Černé Hory

Ubytování a stravování: alternativně
• v kempu ve vlastních stanech. Strava vlastní, možnost dokoupení polopenze
• v apartmánech, a to 3x ve 2- až 4-lůž.pokojích v privátních domech v Žabljaku a 4x ve 2- až 4-lůž. pokojích v privátních apartmánech u moře. Za příplatek 2-lůž. pokoj po celou dobu pobytu. Strava vlastní, možnost dokoupení polopenze
• v hotelu nebo v hotelovém či apartmánovém komplexu ve 2-lůž. pokojích se sprchou/WC, polopenze

Doprava: zájezdový autobus

Odjezdová místa: Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Svitavy, svoz Litomyšl, svoz Vysoké Mýto, Břeclav

Termín Aktuální cena zájezdu v Kč na osobu
Stan
Bez stravy
Stan
Polopenze
Apartmán
Bez stravy
Apartmán
Polopenze
Hotel
Polopenze
28.06. – 07.07. 7 49010 29010 99013 79013 990
09.08. – 18.08. 7 49010 29010 99013 79013 990
23.08. – 01.09. 7 49010 29010 99013 79013 990

V ceně

Služby za příplatek:

  • Garance 2-lůž.pokoje u kategorie "Apartmány": 1950 Kč/os.

Slevy

Poptávka akce

Pokud u nás máte registraci, klikněte zde, Vaše kontaktní údaje se ve formuláři automaticky předvyplní
Na základě tohoto vyplněného formuláře Vám pošleme cestovní smlouvu a dispozice k úhradě zálohy.

Vyplňte prosím alespoň tučně označené položky.

Specifikace akce
  (počet dospělých, dětí – uveďte jejich věk)
Kontaktní údaje

Nevybrali jste si z naší nabídky? Klikněte zde a my Vám rádi připravíme nabídku „šitou na míru“.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat