To nejlepší z Norska letecky Norsko

Geiranger Fjord

Motto: Altantská cesta, ledovec Briksdal, pohoří Jotunheimen, fjord Geiranger, rafting na řece Sjoa

Tento poznávací zájezd do Norska je připraven pro nadšence a obdivovatele nejkrásnějších atrakcí, které nabízí oblast norských národních parků a západních fjordů. Čekají na vás skutečné skvosty norské přírody - bouřlivé a energizující vodopády, průzračně čistá horská jezera, typické norské fjordy a mezi nimi i ten nejobdivovanější, pohodové výlety a vyhlášená muzea s atmosférou hlavního města
turistika autobus letadlo pokoj snídaně vlastní stravování

Program – To nejlepší z Norska letecky

1. - 2. den: z letiště Gardermoen (Oslo) se vydáme rovnou na sever k nejvyšším norským horám v národním parku Jotunheimen, který Norové nazývají Domovem obrů. Projedeme náhorní plošinu Valdrefleya a vyzkoušíme si trek Bessegen nad jezero Gjende nebo alternativně procházka po březích jezera s průzračně modrou vodou. Krátkou procházkou se podíváme do kaňonu řeky Sjoa - Ridderspranget neboli Rytířský skok, alternativně rafting na řece Sjoa
3. den: další z nádherných norských národních parků - Dovrefjell. Kromě sobů nám nabídne i jednu zdejší charakteristickou zvláštnost - pižmoně – velká zvířata s typicky dlouhým „kožichem“, která sem byla „exportována“ z Grónska. Absolvujeme krátké putování "v čase" - od doby ledové do současnosti -ke stanovišti a pozorovatelně "rangera" národního parku. V rozsáhlém ledovcovém údolí řeky Rauma se zastavíme u vodopádu a kaňonu Slettafossen, prohlédneme si nejfotografovanější norský most Kylling Bru a necháme se unést majestátností nejvyšší evropské kolmé skalní stěny - Trollvegen.
4. den: budeme projíždět krajinou mnoha a mnoha fjordů. Představí se nám jedna z nejznámějších norských atrakcí - Atlantská cesta. Tato úžasná stavba spojující několik ostrovů nás zavede do městečka Molde. Cestou pozor na "Opilý most" Storselsundet. Toulat se můžeme k majáku přímo na Atlantském pobřeží. Trajektem přes Langfjord opustíme pobřežní oblast fjordů a vydáme se do vnitrozemí.
5. den: unikátní Trolí stezka vysekaná v úbočí strmých skalních stěn nás přivede k vodopádu Stigfossen. Z vyhlídkového plata na vrcholu budeme mít panoramatický výhled na okolní hory. Dalším putováním a přejezdem trajektem přes Norddalsfjord se dostaneme do malebného přístavu Geiranger ležícího na břehu stejnojmenného fjordu, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Kochat se budeme pohledem na asi nejznámější norské vodopády Sedm sester a Ženich.
6. den: pohodová výprava k ledovcovému splazu Briksdalsbreen. Jeho neuvěřitelně modrá barva je způsobena..., ale o tom až na místě. Z jižní strany obkroužíme největší evropský ledovec Jostedalsbreen. Odpoledne se dostaneme až k vodám nejdelšího evropského fjordu Sognefjord.
7. den: okouzlující příroda a krajina v okolí fjordů Aurlandsfjord a Naeroyfjord (na seznamu UNESCO), fakultativně vyhlídková železnice Flambana se zastávkou u vodopádu Kjosfossen nebo jiná fakultativní aktivita - putování na mořských kajacích v Naeroyfjordu.
8. den: přejezd z horského střediska Geilo do Oslo - návštěva vyhlášených muzeí na poloostrově Bygdoy. Uvidíme slavnou Kon-Tiki Thora Heyerdahla a neméně legendární loď Fram Roalda Amundsena, případně Norské námořní muzeum a Vikingské muzeum. Prohlídka centra města, Královský palác, katedrála a architektonická chlouba Osla - budova Opery.
9. den: dovolená v Norsku znamená také relax a sladké "nicnedělání". Ideální je tedy dopolední procházka v přístavu a pevnost Akershus, muzea na poloostrově Bygdoya. Přesun na letiště a odlet do ČR.

Doplňující informace – To nejlepší z Norska letecky

Poznávací zájezd do Norska s důrazem na pohodu a relax. Vhodný také pro nadšené amatérské fotografy. Krátké nenáročné procházky. Pohodlné výstupy na vyhlídky a k vodopádům.

Nedaleko od Atlantské cesty plánujeme krátkou túru s rovinatým profilem k majáku na pobřeží Atlantiku.

Doprava, ubytování, stravování a cena – To nejlepší z Norska letecky

Ubytování: ve 2-lůž.ložnicích se sprchou/WC, a to v hotelích a apartmánech dle následujícího rozdělení:

 • 2x hotel se snídaní, 2-ůž. pokoje s vlastní WC a koupelnou
 • 6x apartmány - stylové skandinávské chaty / domky, vždy 2-lůž. pokoje s vlastní WC a koupelnou, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost vlastní přípravy jídla

Hotel i apartmánové domy disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.

V případě, že cestujete na zájezd do Norska sami, garantujeme ubytování po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů a žen. Za příplatek lze Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravování: stravovat se můžete buď v restauracích nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla v kuchyňce.

Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám doporučí případně levnější obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.

V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.

Lákavou je ochutnávka sobího masa a uzenin, pravého norského lososa nebo velrybího steaku.

V samotném Oslo vás zavedeme do přístavních kaváren. Nebo dáte přednost posezení v některé z letních zahrádek?

Doprava: letecky Praha - Oslo, putování po Norsku klimatizovaným mikrobusem

Letos tento zájezd nevypisujeme, pro skupiny od cca 30 osob samozřejmě můžeme uspořádat.

Orientační cena 28000 Kč/os.

V ceně

 • 2x ubytování v hotelu se snídaní
 • 6x ubytování v apartmánu bez zajištěného stravování
 • doprava po Norsku klimatizovaným mikrobusem
 • vedoucí zájezdu
 • trajekt Solsnes - Afarnes
 • trajekt Liabygda - Stranda
 • K uvedené ceně se připočítává cena letenky, předpokládaná cena zpáteční letenky 5700 Kč/os

Služby za příplatek:

 • Povlečení v apartmánech vlastní nebo za poplatek, cena na dotaz
 • Rafting na řece: 900 Kč při platbě předem, 1000 Kč při platbě na místě

Slevy

 • Osoby do 21 let a od 61 let: -600 Kč

Poptávka akce

Pokud u nás máte registraci, klikněte zde, Vaše kontaktní údaje se ve formuláři automaticky předvyplní
Na základě tohoto vyplněného formuláře Vám pošleme cestovní smlouvu a dispozice k úhradě zálohy.

Vyplňte prosím alespoň tučně označené položky.

Specifikace akce
  (počet dospělých, dětí – uveďte jejich věk)
Kontaktní údaje

Nevybrali jste si z naší nabídky? Klikněte zde a my Vám rádi připravíme nabídku „šitou na míru“.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat