Podkarpatská Rus na kole Ukrajina, Zakarpatská Ukrajina

Cestou do sedla nad Mežhorje
Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa,je v současnosti součástí Ukrajiny. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Za výhledy budeme šplhat na oblé poloniny plné borůvek a následně klesat do některých z místních kolib za občerstvením. Vydejte se s námi do chudých končin ryzích hodnot.
turistika kolo autobus pokoj stan snídaně vlastní stravování

Program – Podkarpatská Rus na kole

1. den: odpoledne odjezd z ČR přes Slovensko na Podkarpatskou Rus
2. den: ranní prohlídka hlavního města „Zakarpatí“ UŽHORODU (hrad, skanz en, historické centrum, synagoga, tržnice). Autobusem přesun do obce NIŽNÉ VOROTA, odkud se na kolech přes okresní město VOLOVEC vydáme do vesničky PILIPEC pod poloninu BORŽAVA, která se nám stane na sedm nocí domovem. V Pilipci zajedeme k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů (35 km).
3. den: na kolech z Pilipce přes vesničky NIŽNIJ a VĚRCHNIJ STUDENYJ, přejezd do Lvovské oblasti až do sedla BESKID na bývalé československo-polské hranici, sjezd přes SKOTARSKE do Volovce (vhodné pro MTB, alt. do Volovce vlakem) a odtud po silnici přes Volovecké sedlo zpět do Pilipce (60 km).
4. den: na kolech po silnici údolím říčky Ripinka do okresního města MEŽHORJE , odsud stoupání do Siněvirského sedla s krásnými výhledy na okolní kopce, sjezd do vesnice SINĚVIR (alt. pro MTB výjezd i sjezd po „původní horské silnici“) a podél řeky Těrebla až do KOLOČAVY – návštěva dřevěného kostelíku ze 17. století s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice (60 km), návrat zpět do PiIipce autobusem
6. den: autobusem přesun do Siněvirského sedla, na kolech asfaltový sjezd do Siněviru, tentokrát budeme pokračovat proti proudu říčky Těrebla do SINĚVIRSKÉHO NP, romantickým údolím se dostaneme přes malebnou vesničku SINĚVIRSKAJA POLJANA až k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, možnost výjezdu až do zapomenuté nádherné dřevařské osady SVOBODA, na kolech zpět podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání do Siněviru, v početných kolibách možnost ochutnávky místní speciality na otevřeném ohni – šašliku (60 km), autobusem zpět do Pilipce.
6. den: přejezd autobusem k Mežhorje, odtud na kole do vesnice MAJDAN, a dále zapomenutými údolími nejmalebnějšího poho ří Podkarpatí – VERCHOVINY , proti proudu říčky HOLJATYN přes stejnojmennou vesničku až do téměř opuštěné malinké vísky REKYTY s nádherným dřevěným kostelíkem z 18. století, dále po šotolině přes sedlo do Nižného Studeného a zpět do Pilipce, cestou můžeme v bočních údolích prozkoumat další opuštěné chudé horské osady Verchoviny plné dřevěných kostelů (60 km).
7. den: varianta MTB - z Pilipce sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny BORŽAVA, nádherné výhledy do údolí a na panorama celé poloniny, přejezd hlavního travnatého hřebene plného borůvek až do Mežhorje, návrat zpět do Pilipce autobusem nebo na kole, přejezd lze kdykoliv zkrátit jedním z odvážných sjezdů dolů do údolí (40 – 60 km). varianta TREK - z Pilipce do vesničky BUKOVEC a podhůřím poloniny Boržava na rozhraní bukových lesů a pestrobarevných luk přes vesnice RIČKA a LOZJANSKIJ do MEŽHORJE, autobusem nebo na kole zpět do Pilipce (40 – 60 km).
8. den: autobusem přesun do ŽDĚNĚVA pod BUKOVSKOU POLONINOU, odtud na kole po šotolinové silnici přes vesničky KIČIRNOJE a RAZTOKA plné rázovitých dřevěných domků až do podhorské vesničky UŽOK s krásným dřevěným kostelíkem, návrat zpět po stejné cestě nebo podél soustavy železničních viaduktů a tunelů nazývaných Podkarpatský Semmering po lesní cestě přes vesničku TICHIJ (70 km), autobusem zpět do Pilipce.
9. den: na kole (80 km) nebo autobusem údolím po proudu řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), autobusem do MUKAČEVA (hrad, centrum města, výměna peněz, poslední nákupy v zastřešené tržnici), odjezd na hranici; noční přejezd do ČR
10. den: ráno příjezd do ČR

Doplňující informace – Podkarpatská Rus na kole

Dní na kole: 7, denně 25-70 km

Náročnost, povrch: 1-3, 70% asfalt, 30% šotolina

Doporučený typ kola: trekkingové nebo horské

Poznámka: pro občany ČR je na Ukrajinu nově bezvízový vstup

Doprava, ubytování, stravování a cena – Podkarpatská Rus na kole

Ubytování: alternativně
• ve vlastních stanech na tábořištích a soukromých pozemcích
• v hostelech (turistických ubytovnách), 3- až 6-lůž. pokoje, sprcha/WC na patře
• v hotelu, 2-lůž. pokoje, sprcha/WC na patře

Stravování:
• pobyt ve stanu - stravování z vlastních zdrojů
• pobyt v hostelu - snídaně
• pobyt v hotelu - polopenze
Možnost dokupování potravin i stravování v místních restauracích

Noclehů: 7

Míst pobytu: 3

Doprava: zájezdový autobus, kola se přepravují přímo v autobuse nebo odděleně za jiným dopravním prostředkem (dle místního zákona je tažení přívěsu za busem zakázáno). Autobus k dispozici každý den, na kolo si proto můžete vzít sebou jen nejnutnější věci

Odjezdová místa: Brno, Hradec Králové, Jihlava, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Jablonec nad Nisou, Velké Meziříčí, Vyšné Nemecké, čerpací stanice na odbočcez E442 na Svitavy

Termín Aktuální cena zájezdu v Kč na osobu
Stan
Bez stravy
Hostel
Snídaně
Hotel
Polopenze
02.08. – 11.08. -9 89010 990

V ceně

Slevy

Poptávka akce

Pokud u nás máte registraci, klikněte zde, Vaše kontaktní údaje se ve formuláři automaticky předvyplní
Na základě tohoto vyplněného formuláře Vám pošleme cestovní smlouvu a dispozice k úhradě zálohy.

Vyplňte prosím alespoň tučně označené položky.

Specifikace akce
  (počet dospělých, dětí – uveďte jejich věk)
Kontaktní údaje

Nevybrali jste si z naší nabídky? Klikněte zde a my Vám rádi připravíme nabídku „šitou na míru“.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat