Liparské ostrovy letecky Itálie, Aeolské ostrovy

Ostrov Vulcano je jedinečným darem přírody. Překrásné přírodní scenérie, kvetoucí muškáty, oleandry, kaktusy, palmy, fíkovníky. Pláže štěrkovité, skalnaté i písečné (jemný černý písek), čisté moře, slunce. Raritou ostrova jsou přírodní bahenní koupele, které mají téměř zázračné účinky. Léčí se jimi revma, alergie a ekzémy.
turistika slunečník letadlo pokoj polopenze vlastní stravování

Program – Liparské ostrovy letecky

1. den: přímý let Praha - Catania, transfer autobusem do přístavu Milazzo (cca 2 hod.) a odtud lodí na ostrov Vulcano (plavba 45 min. - 1,5 hod.), ubytování
2. den: dopoledne seznámení s městečkem Vulcano. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO a ná vštěva ÚDOLĺ PŘĺŠER. Pro všechny dny na ostrově Vulcano platí možnost relaxace u moře, v geotermálních lázních (2 hod. od cca 12 EUR - dle sezóny), léčebné koupele v sirném jezírku.
3. den: ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology.
4. den: pro zájemce velký lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s mo žností pozorování sopečných erupcí z lodi nebo pěší výstup nad Cestu ohně či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 EUR, výstup na vrchol s akreditovaným průvodcem + cca 28 EUR).
5. den: pobyt u moře, pro zájemce krátký výlet lodí kolem ostrova VULCANO (s úplným obeplutím ostrova, koupáním a návštěvou Koňské jeskyně, cca 12 EUR), pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 25 EUR.
6. den: pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet s koupáním kolem pobřeží ostrova LIPARI a na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 26 EUR).
7. den: pro zájemce lodní výlet do hlavního města souostroví - LIPARI - s prohlídkou katedrály a archeologického muzea, možnost nákupů (cca 12 EUR).
8. den: ráno předání ubytovacích kapacit a odjezd z Vulcana do Catanie a odlet do Prahy.

Mapky – Liparské ostrovy letecky

Mapa ostrova Vulcano

Mapa ostrova Vulcano

Mapa ostrova Vulcano

Pro zobrazení daného střediska klikněte myší na příslušný odkaz, pro zvětšení obrázku klikněte myší na náhled

Doplňující informace – Liparské ostrovy letecky

Dovolenou můžete strávit jako klasický pobyt u moře, popřípadě i jako léčebný pobyt nebo ji okořenit námi nabízenými aktivitami.

Při pobytu je doporučujeme mj. navštívit:

Geotermální lázně Oasi della Salute
soustava 3 bazénů s geotermální vodou rozličného složení a různé teploty, s perličkovou lázní a hydromasážemi. Vstupné na 2 hod. od cca 10 € nebo cca 50 € / týden dle sezony

Léčebné bahenní koupele - SIRNÉ JEZÍRKO
Unikající páry z fumarol ohřívají vodu v jezírku na cca 30- 40 stupňů Celsia. Koupele v sirném jezírku pomáhají léčit artritidu, onemocnění kostí, kloubů, poúrazové stavy (zlomeniny, výrony, natržené svaly atp.), revmatismus, řadu kožních onemocnění a ekzémů, jako je např. akné, lupénka či vitiligo a onemocnění dýchacích cest. Léčivé bahno přispívá k celkové regeneraci organismu, při únavě, stresu a vyčerpání.
Pozor! - Při vstupu do jezírka zčernají jak veškeré stříbrné šperky, tak i šperky z jiných neušlechtilých kovů a zlato získá slabý načernalý nádech. Zároveň oděvy (kromě plavek - na koupání v jezírku doporučujeme nějaké starší) je před vstupem do jezírka nutné odkládat na vyhrazená místa (lavice), protože by mohlo dojít k jejich poškození sírou. Vhodná je obuv do vody, náhradní osuška, případně starší župan ( po koupeli v jezírku následuje opláchnutí v prohřátém moři - probublávající teplé páry. Léčení v sirném jezírku doporučujeme konzultovat s ošetřujícím lékařem (určitě u dětí do 15 let, omezený vstup pro děti do 6ti let!), tak jako v jakémkoliv jiném případě lázeňské léčby.
(Vstup do jezírka pro jednu osobu za poplatek cca 2 EUR/den – možnost zajištění skupinové slevy prostřednictvím průvodce - cca 1,8 EUR.)
Pro ty, kteří budou využívat sirné jezírko častěji, se vyplatí zakoupit týdenní permanentku v ceně cca 11 EUR, která je na neomezený počet vstupů v daném období.

Doprava, ubytování, stravování a cena – Liparské ostrovy letecky

Ubytování: ostrov Vulcano, jednopodlažní apartmánový komplex v kvetoucí zeleni, cca 250 m od moře (malé romantické kamenité plážičky), cca 15-20 minut chůze od centra městečka (asi 1,5 km) a hlavní písečné pláže (cca 1,2 km).

Na okraji areálu ve vzdálenosti cca 250 m je vybudovaná malá písečná pláž s lehátky a slunečníky. Dno je zde písečné s kameny. K dispozici je bar, WC a sprchy - vstup zdarma. Dále je zde bazén s mořskou vodou a hydromasážemi za poplatek 5 €/den.

Mezi rezidencí a městečkem je zajištěno pravidelné spojení. U autobusovách a leteckých zájezdů v ceně, u pobytů s vlastní dopravou za poplatek 15 €. Jízdní řád je vyvěšen na recepci.

Typy apartmánů:
Mono-3: 1-pokojový apartmán, obývací ložnice se manželskou postelí, samostatným lůžkem, sprcha/WC, kuchyňský kout
Bilo-4: 2-pokojový apartmán, 2x obývací ložnice se 2 lůžky (jedna s manž. postelí, jedna se 2 samostatnými lůžky), sprcha/WC, kuchyňka na venkovní terase

Stravování: alternativně dle vlastního uvážení
* pobyt s vlastním vařením za využití vybavené kuchyňky v apartmánu
* dokoupení polopenze na místě, snídaně kontinentální v místě pobytu, večeře v restauraci v městečku (menu o 3 chodech- výběr vždy ze 4 druhů jídel), odvoz tam i zpět zajištěn
* individuální stravování v místních restauracích a barech

Mezi rezidencí a městečkem je zajištěno pravidelné spojení. U autobusovách a leteckých zájezdů v ceně, u pobytů s vlastní dopravou za poplatek 15 €. Jízdní řád je vyvěšen na recepci.

Doprava: letecky, přímou linkou Praha - Catania a zpět, transfer do místa pobytu vč. trajektu

Další možnost dopravy
* Ubytování s vlastní dopravou: klikněte zde
* Zájezd s autobusovou dopravou: klikněte zde

Termín Orientační cena v Kč/os.
Bilo-4
obs.4 os.
Bez stravy
Bilo-4
obs.3 os.
Bez stravy
Bilo-4
obs.2 os.
Bez stravy
Bilo-4
2-lůž.ložnice
obs.1 os.
Bez stravy
Mono-3
obs.3 os.
Bez stravy
Mono-3
obs.2 os.
Bez stravy
08.06. – 15.06. 22 99023 82525 49025 49024 49024 990
06.07. – 13.07. 23 99024 82526 49026 49025 49025 990
14.09. – 21.09. 21 69022 52524 19024 19023 19023 690

V ceně

 • Zpáteční letenka Praha - Catania vč. letištních tax a palivového příplatku
 • Transfer Catania - Milazzo
 • Zpáteční lodní lístek na trajekt ze Sicílie na ostrov Vulcano
 • 7x ubytování
 • Povlečení
 • Doprava do centra a k hlavním plážím
 • Vedoucí zájezdu

Placení na místě (povinný poplatek)

 • Vratná kauce: 50 €/apartmán (u busových a leteckých zájezdů se nevyžaduje)

Služby za příplatek:

Další služby (placení na místě)

 • Klimatizace (nelze v apartmánu typu Trilo): 30 €, nutno objednat předem
 • Polopenze (snídaně v místě pobytu, večeře v restauraci v městečku vč. transferu): 22 €/den
 • Plážový servis (lehátko+slunečník): cca 3 €/den nebo cca 10 €/týden

Slevy

Poptávka akce

Pokud u nás máte registraci, klikněte zde, Vaše kontaktní údaje se ve formuláři automaticky předvyplní
Na základě tohoto vyplněného formuláře Vám pošleme cestovní smlouvu a dispozice k úhradě zálohy.

Vyplňte prosím alespoň tučně označené položky.

Specifikace akce
  (počet dospělých, dětí – uveďte jejich věk)
Kontaktní údaje

Nevybrali jste si z naší nabídky? Klikněte zde a my Vám rádi připravíme nabídku „šitou na míru“.

Podobné zájezdy
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat