Liparské ostrovy autobusem Itálie, Aeolské ostrovy

Ostrov Vulcano je jedinečným darem přírody. Překrásné přírodní scenérie, kvetoucí muškáty, oleandry, kaktusy, palmy, fíkovníky. Pláže štěrkovité, skalnaté i písečné (jemný černý písek), čisté moře, slunce. Raritou ostrova jsou přírodní bahenní koupele, které mají téměř zázračné účinky. Léčí se jimi revma, alergie a ekzémy.
turistika slunečník autobus pokoj polopenze vlastní stravování

Program – Liparské ostrovy autobusem

1. den: odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd do Itálie
2. den: odpoledne prohlídka Pompejí - města, které před téměř 2000 lety pohřbila 7 m vrstva popela a pemzy po výbuchu nedaleké sopky Vesuv, tranzitní ubytování
3. den: průjezd Kalábrií, odpoledne trajekt na Sicílii, přejezd do přístavu Milazzo. Trajekt na ostrov Vulcano (již bez autobusu, pouze se zavazadly), minibusem přejezd do místa pobytu
4. den: dopoledne seznámení s městečkem Vulcano. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO a návštěva ÚDOLĺ PŘĺŠER.
5. den: ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology.
6. den: pro zájemce velký lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možností pozorování sopečných erupcí, (loď cca 38 €, výstup na vrchol s akreditovaným průvodcem + cca 28 €.
7. den: pobyt u moře, pro zájemce krátký výlet lodí kolem ostrova VULCANO (s úplným obeplutím ostrova, koupáním a návštěvou Koňské jeskyně, cca 12 EUR), pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 25 EUR.
8. den: pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet s koupáním kolem pobřeží ostrova LIPARI a na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 26 EUR).
9. den: pro zájemce lodní výlet do hlavního města souostroví - LIPARI - s prohlídkou katedrály a archeologického muzea, možnost nákupů (cca 12 EUR).
10. den: ráno předání ubytovacích kapacit a odjezd z Vulcana (plavba cca 1,5 hod.), trajektem na Sicílii, návštěva sicilské perly TAORMINY, noční přejezd do Piombina.
11. den: fakultativní celodenní výlet na ostrov ELBA - prohlídka městečka PORTOFERRAIO, návštěva Napoleonova muzea, koupání (cca 25 €). Večer odjezd směr ČR.
12. den: odpoledne příjezd do ČR.

Mapky – Liparské ostrovy autobusem

Mapa ostrova Vulcano

Mapa ostrova Vulcano

Mapa ostrova Vulcano

Pro zobrazení daného střediska klikněte myší na příslušný odkaz, pro zvětšení obrázku klikněte myší na náhled

Doplňující informace – Liparské ostrovy autobusem

Dovolenou můžete strávit jako klasický pobyt u moře, popřípadě i jako léčebný pobyt nebo ji okořenit námi nabízenými aktivitami.

Při pobytu je možno mj. navštívit:

Geotermální lázně Oasi della Salute
soustava 3 bazénů s geotermální vodou rozličného složení a různé teploty, s perličkovou lázní a hydromasážemi. Vstupné na 2 hod. od cca 10 € nebo cca 50 € / týden dle sezony

Léčebné bahenní koupele - SIRNÉ JEZÍRKO
Unikající páry z fumarol ohřívají vodu v jezírku na cca 30- 40 stupňů Celsia. Koupele v sirném jezírku pomáhají léčit artritidu, onemocnění kostí, kloubů, poúrazové stavy (zlomeniny, výrony, natržené svaly atp.), revmatismus, řadu kožních onemocnění a ekzémů, jako je např. akné, lupénka či vitiligo a onemocnění dýchacích cest. Léčivé bahno přispívá k celkové regeneraci organismu, při únavě, stresu a vyčerpání.
Pozor! - Při vstupu do jezírka zčernají jak veškeré stříbrné šperky, tak i šperky z jiných neušlechtilých kovů a zlato získá slabý načernalý nádech. Zároveň oděvy (kromě plavek - na koupání v jezírku doporučujeme nějaké starší) je před vstupem do jezírka nutné odkládat na vyhrazená místa (lavice), protože by mohlo dojít k jejich poškození sírou. Vhodná je obuv do vody, náhradní osuška, případně starší župan ( po koupeli v jezírku následuje opláchnutí v prohřátém moři - probublávající teplé páry. Léčení v sirném jezírku doporučujeme konzultovat s ošetřujícím lékařem (určitě u dětí do 15 let, omezený vstup pro děti do 6ti let!), tak jako v jakémkoliv jiném případě lázeňské léčby.
(Vstup do jezírka pro jednu osobu za poplatek cca 2 EUR/den – možnost zajištění skupinové slevy prostřednictvím průvodce - cca 1,8 EUR.)
Pro ty, kteří budou využívat sirné jezírko častěji, se vyplatí zakoupit týdenní permanentku v ceně cca 11 EUR, která je na neomezený počet vstupů v daném období.

Doprava, ubytování, stravování a cena – Liparské ostrovy autobusem

Ubytování:
• 1x tranzitní ubytování v oblasti Pompejí při cestě tam, 4-lůž. bungalovy, neplatí služby za příplatek
• 7x na ostrově ostrov Vulcano, apartmány Vulcano Blu ležící v kvetoucí zeleni, cca 250 m od moře (malé romantické kamenité plážičky), cca 15-20 minut chůze od centra městečka (asi 1,5 km) a hlavní písečné pláže (cca 1,2 km).

Na okraji areálu ve vzdálenosti cca 250 m je vybudovaná malá písečná pláž s lehátky a slunečníky. Dno je zde písečné s kameny. K dispozici je bar, WC a sprchy - vstup zdarma. Dále je zde bazén s mořskou vodou a hydromasážemi za poplatek 5 €/den.

Typy apartmánů:
Mono-3: 1-pokojový apartmán, obývací ložnice se manželskou postelí, samostatným lůžkem, sprcha/WC, kuchyňský kout
Bilo-4: 2-pokojový apartmán, 2x obývací ložnice se 2 lůžky (jedna s manž. postelí, jedna se 2 samostatnými lůžky), sprcha/WC, kuchyňka na venkovní terase

Stravování: alternativně dle vlastního uvážení
* pobyt s vlastním vařením za využití vybavené kuchyňky v apartmánu
* dokoupení polopenze na místě, snídaně kontinentální v místě pobytu, večeře v restauraci v městečku (menu o 3 chodech- výběr vždy ze 4 druhů jídel), odvoz tam i zpět zajištěn
* individuální stravování v místních restauracích a barech

Mezi rezidencí a městečkem je zajištěno pravidelné spojení. U autobusovách a leteckých zájezdů v ceně, u pobytů s vlastní dopravou za poplatek 15 €. Jízdní řád je vyvěšen na recepci.

Doprava: Zájezdový autobus.

Odjezdová místa: Poděbrady, Bratislava, Praha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice

Další možnost dopravy
* Ubytování s vlastní dopravou: klikněte zde
* Zájezd s leteckou dopravou: klikněte zde

Termín Aktuální cena v Kč na osobu
Bilo-4
obs.4 os.
Bez stravy
Bilo-4
obs.3 os.
Bez stravy
Bilo-4
obs.2 os.
Bez stravy
Bilo-4
2-lůž.ložnice
obs.1 os.
Bez stravy
Mono-3
obs.3 os.
Bez stravy
Mono-3
obs.2 os.
Bez stravy
06.06. – 17.06. 15 59016 42518 09018 09017 09017 590
04.07. – 15.07. 16 59017 42519 09019 09018 09018 590
12.09. – 23.09. 14 99015 82517 49017 49016 49016 990

V ceně

  • Doprava busem
  • Trajekt na Sicílii a Vulcano
  • 1x tranzitní ubytování + 7x ubytování na ostrově Vulcano
  • Povlečení
  • Doprava do centra a k hlavním plážím
  • Vedoucí zájezdu

Placení na místě (povinný poplatek)

  • Vratná kauce: 50 €/apartmán (u busových a leteckých zájezdů se nevyžaduje)

Služby za příplatek:

Další služby (placení na místě)

  • Klimatizace: 30 €, nutno objednat předem
  • Polopenze (snídaně v místě pobytu, večeře v restauraci v městečku vč. transferu): 22 €/den
  • Plážový servis (lehátko+slunečník): cca 3 €/den nebo cca 10 €/týden

Slevy

Poptávka akce

Pokud u nás máte registraci, klikněte zde, Vaše kontaktní údaje se ve formuláři automaticky předvyplní
Na základě tohoto vyplněného formuláře Vám pošleme cestovní smlouvu a dispozice k úhradě zálohy.

Vyplňte prosím alespoň tučně označené položky.

Specifikace akce
  (počet dospělých, dětí – uveďte jejich věk)
Kontaktní údaje

Nevybrali jste si z naší nabídky? Klikněte zde a my Vám rádi připravíme nabídku „šitou na míru“.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat