Turracher Höhe

Rakousko, Korutany, Štýrsko
Skimapa Turracher Höhe
turistika lyže vlastní doprava pokoj polopenze snídaně vlastní stravování

Turracher Höhe je excelentní středisko rozkládající se nad stejnojmenným horským sedlem a vesničkou v pohoří Nockberge, neboli „Nocky Mountains“ na hranici mezi Štyrskem a Korutanami. Turracher Höhe je eldorádem lyžařů a snowboardistů, rájem běžkařů, oblíbeným místem sáňkařů a bruslařů, idyla zimních turistů.

Doprava, ubytování, stravování a cena – Turracher Höhe

Ubytování můžeme zajistit přímo v Turracher Höhe nebo v přilehlém okolí.

Ubytování v apartmánech s vybavenou kuchyňkou, penziónech se snídaní a hostincích či hotelích s polopenzí, 2-lůž. pokoje se sprchou/WC.

Konkrétní nabídky ubytování na dotaz

Poptávka akce

Pokud u nás máte registraci, klikněte zde, Vaše kontaktní údaje se ve formuláři automaticky předvyplní
Na základě tohoto vyplněného formuláře Vám pošleme cestovní smlouvu a dispozice k úhradě zálohy.

Vyplňte prosím alespoň tučně označené položky.

Specifikace akce
  (počet dospělých, dětí – uveďte jejich věk)
Kontaktní údaje

Nevybrali jste si z naší nabídky? Klikněte zde a my Vám rádi připravíme nabídku „šitou na míru“.

Turracher Höhe Rakousko, Korutany, Štýrsko

Turracher Höhe 01
Turracher Höhe je excelentní středisko rozkládající se nad stejnojmenným horským sedlem a vesničkou v pohoří Nockberge, neboli „Nocky Mountains“ na hranici mezi Štyrskem a Korutanami. Turracher Höhe je eldorádem lyžařů a snowboardistů, rájem běžkařů, oblíbeným místem sáňkařů a bruslařů, idyla zimních turistů.
turistika lyže vlastní doprava pokoj polopenze snídaně vlastní stravování

Charakteristika střediska – Turracher Höhe

Středisko Nadmořská výška Počet km sjezdovek Počet lanovek a vleků Přepravní
kapacita
os./h
Běžecké tratě
(km)
Snowboard
Celkem Černé Červené Modré Skiroute Celkem Vleky Sedačky Kabiny Gordoly Zubačky Metro Funpark Half-pipe Boardercross
Turracher Höhe 1400–2205 33 10 19 4 0 12 8 4 0 0 0 0 8000 25 1 1 0
Vzdálenost Praha Vzdálenost Brno Lyžování na ledovci Apres ski
550 km 515 km NE sáňkování, bary, restaurace, mineralogické muzeum

Skimapy – Turracher Höhe

Skimapa Turracher Höhe

Skimapa Turracher Höhe

Skimapa Turracher Höhe
Skimapa Top Ski Kärnten Gold

Pro zobrazení daného střediska klikněte myší na příslušný odkaz, pro zvětšení obrázku klikněte myší na náhled

Doplňující informace – Turracher Höhe

Středisko Turracher Höhe sestává ze 2 lyžařských areálů, mezi nimiž se rozkládá jezero Turracher See. Místní oblíbenou a užitečnou atrakcí je speciální vozítko „Seetaxi“, které lyžaře zdarma přetahuje přes zamrzlé jezero k protilehlým sjezdovkám. Sjezdovky a lanovky střediska na sebe navzájem navazují a tak lze celé středisko „obkroužit“ za půl dne bez sundání lyží.

Sjezdové i běžecké tratě, zimní turistické cesty a kluziště začínají nebo leží v bezprostřední blízkosti jezera, které je v centru veškerého dění. A to v pohodě a bez hektiky alpských megastředisek. Přesto, nebo možná právě proto je Turracher Höhe vyhledávaným tréninkovým střediskem celé řady špičkových sportovců a národních lyžařských týmů.

Dominantou a nejvyšším vrcholem střediska je Kornock (2.193 m), kam směřují lanovky Kornockbahn a Panoramabahn. Na severním svahu Turracher Höhe se nachází špičková FIS sjezdovka, nejdelší sjezd Eisenhut je dlouhý 3 kilometry s výškovým rozdílem 500 metrů. Nejtěžší Kornock sjezd je dlouhý 600 metrů.

Raritou střediska je tzv. „Pistenbutler“ neboli sjezdovkový číšník, který se na svém sněžném skútru prohání po sjezdovkách a nabízí návštěvníkům přímo na sjezdovce zdarma skleničku sektu nebo podobného nápoje.

Zajímavou atrakcí Turracher Höhe je 1,5 km dlouhá sáňkařská dráha „Nocky Flitzer“ s převýšením 240 m, která je v provozu po celý rok.

Jezero Turracher See je zimní srdce střediska – zde se setkávají běžci, zimní turisté, lyžaři a bruslaři. Kromě běžecké trasy přímo na jezeře se nabízí celá řada lyžařských běžeckých tratí různých obtížností.

Další raritou je vyhřívaný venkovní bazén s teplou vodou přímo v jezeře Turracher See. Je součástí obsáhlého wellness komplexu luxusního hotelu Hochschober, zahrnujícího ještě další 3 venkovní bazény, vířivku, několik vnitřních bazénů včetně jednoho se slanou vodou, rozsáhlou škálu saun, parních lázní. K tomu vynikající kuchyně, bufety se čerstvými šťávami a ovocem přímo uvnitř wellness, cokoli vás napadne, určitě to tam mají, stačí to jen najít. Součástí komplexu je nepřehlédnutelná věrná replika tradiční několikapatrové čínské věže – pagody, postavené z čínských materiálů čínskými řemeslníky pod vedením čínského architekta rekonstruujícího pekingské Zakázané město. Uvnitř je pravá čínská čajovna, nabízejí se zde kompletní služby čínské medicíny a meditační programy

Zážitek z prohlídky nádherné sbírky minerálů nabízí Svět krystalů a drahých kamenů v muzeu „Alpin+Art+Gallery“. Majitel tohoto muzea a galerie Norbert Kranzelbinder patří k největším znalcům minerálů a drahých kovů.

Lyžařské permanentky – Turracher Höhe

Skipas Top Ski Kärnten Gold platí na všech vlecích a lanovkách střediska Turracher Höhe a dále ve všech střediscích Korutan a Východního Tyrolska.

Foto se nevyžaduje. 

Dní
Cena permanentek v €
Zima 2011-12
02.12.-24.12.
18.03.-31.03.
08.04.-15.04.
08.01.-28.01.
01.04.-07.04.
25.12.-07.01.
29.01.-17.03.
2
79
76
81
3
114
114
118
4
148
145
153
5
180
173
186
6
194
184
199
7
198,0
221,0
227
Placení na místě: vratná kauce za skipas typu key-card 5 €,
Slevy:
* mládež nar. 1993-96 a senioři nar. do 1946  sleva -20 %,
* děti nar. 1997- 2005  sleva -50 %,
* děti nar. od 2006 zdarma v doprovodu rodiče (1 rodič => 1 dítě)

Pro zajímavost: 
kliknutím na adresu http://skiline.cc/resort (i v češtině) můžete ověřit své lyžařské výkony – po zadání čísla skipasu zjistíte, kolik jste použili lanovek, kolik jste překonali výškových metrů a kolik jste najezdili km. 
S tímto skipasem můžete jezdit do střediska opakovaně, necháte si jej vždy znovu nabít a vaše výkony se tam pak střádají.

Ubytovací kapacity v rámci vybraného střediska – Turracher Höhe

  • Ubytování můžeme zajistit  přímo v Turracher Höhe nebo v přilehlém okolí. Ubytování v apartmánech s vybavenou kuchyňkou, penziónech se snídaní a hostincích či hotelích s polopenzí, 2-lůž. pokoje…

    turistika lyže vlastní doprava pokoj polopenze snídaně vlastní stravování
    Detail akceVáš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat