Leukerbad Švýcarsko, Walliské Alpy

Skimapa Torrent - Leukerbad
Leukerbad (1.411 m) je horské městečko známé již v antických dobách díky svým termálním pramenům. Leží na konci horské silnice vedoucí z údolí Rhony ze starobylého městečka Leuk do divoké skalní krajiny. Do soukromých a veřejných koupališť nateče denně 3,9 milionů litrů termální vody o teplotě 51ºC. S počtem 22 termálních venkovních i krytých koupališť má Leukerbad největší nabídku termálních lázní a wellness vybavení v celých Alpách. Největší lázeňské veřejné komplexy jsou lázně Burgerbad a lázně Alpentherme.
Hlavní atraktivita Leukerbadu tkví hlavně v možnosti kombinace lázní či wellness s lyžováním na alpských svazích a zažít tak jedinečný pocit koupání v horké vodě přímo pod horskými velikány pokrytými sněhem a ledem.
 • Lindner Hotels & Alpentherme Leukerbad**** (Leukerbad, 1.411 m)

  Lindner Hotels & Alpentherme Leukerbad**** (Leukerbad, 1.411 m)

  Hotelový komplex s největší nabídkou v oblasti termálních lázní a wellness v Alpách – nabízí nejen vlastní hotelové wellness centrum, ale přímý přístup k lázním Alpentherme.  Nachází se přímo v centru Leukerbadu,…

  lyže letadlo vlastní doprava pokoj polopenze snídaně

  Ceny od 3 340 do 9 740 Kč/os
  dle termínu a typu ubytování

  Detail ubytování
 • Apartmánová rezidence Utoring (Leukerbad, 1.411 m)

  Apartmánová rezidence Utoring (Leukerbad, 1.411 m)

  Apartmánový dům přímo u lanovky Torrenthorn (cca 20 m a několik krátkých schodů dělí dům od dolní stanice lanovky). Objekt leží na okraji Leukerbadu na zalesněném jihozápadním svahu, cca 500 m od centra městečka. Obchod cca 300…

  turistika lyže vlastní doprava pokoj vlastní stravování

  Ceny od 3 425 do 21 605 Kč/os
  dle termínu a typu ubytování

  Detail ubytování
 • Hotel Derby** a apartmány Dauberhorn (Leukerbad, 1.411 m)

  Hotel Derby** a apartmány Dauberhorn (Leukerbad, 1.411 m)

  Příjemný hotel v rustikálním stylu, poloha v centru Leukerbadu, cca 400 m od lanovky a lázní Burgerbad. Cca 300 m od objektu se nacházejí apartmánové domy Dauberhorn a St. Lucia se 2- až 6-lůžkovými apartmány. V hotelu Derby…

  turistika lyže letadlo vlastní doprava pokoj polopenze snídaně

  Ceny od 565 do 2 830 Kč/os
  dle termínu a typu ubytování

  Detail ubytování

Leukerbad Švýcarsko, Walliské Alpy

Leukerbad 01
Leukerbad (1.411 m) je horské městečko známé již v antických dobách díky svým termálním pramenům. Leží na konci horské silnice vedoucí z údolí Rhony ze starobylého městečka Leuk do divoké skalní krajiny. Do soukromých a veřejných koupališť nateče denně 3,9 milionů litrů termální vody o teplotě 51ºC. S počtem 22 termálních venkovních i krytých koupališť má Leukerbad největší nabídku termálních lázní a wellness vybavení v celých Alpách. Největší lázeňské veřejné komplexy jsou lázně Burgerbad a lázně Alpentherme. Hlavní atraktivita Leukerbadu tkví hlavně v možnosti kombinace lázní či wellness s lyžováním na alpských svazích a zažít tak jedinečný pocit koupání v horké vodě přímo pod horskými velikány pokrytými sněhem a ledem.
turistika lyže letadlo lanovka vlastní doprava pokoj polopenze snídaně vlastní stravování

Skimapy – Leukerbad

Skimapa Torrent - Leukerbad

Skimapa Torrent - Leukerbad

Skimapa Torrent - Leukerbad

Pro zobrazení daného střediska klikněte myší na příslušný odkaz, pro zvětšení obrázku klikněte myší na náhled

Doplňující informace – Leukerbad

Vzhůru do lyžařského areálu Torrent vedou z Leukerbadu 2 kabiny a 4-sedačka, horní patro pak ovládají vleky vedoucí až do výše 2.700 m. Převládají sjezdovky středně těžkého charakteru, perfektně upravované. Díky výhodné poloze je zde garance sněhu od prosince až do dubna. Lyžařskou lahůdkou jsou pro svůj sklon i délku sjezdovky vedoucí až do Leukerbadu. Na místní závodní FIS sjezdovce dlouhé 6 km s převýšením 1.300 m se jezdily závody světového poháru – je to nejdelší a nejtěžší sjezdovka střediska. Pro snowboardisty je ve středisku funpark a halfpipe.

Wellness v Leukerbadu

Lázně Lindner Alpentherme: vnitřní i vnější bazén s termální vodou (teplota 26-36ºC), sanárium, římsko-irské lázně (bazény a parní lázně s různými teplotami, teplé zábaly, relaxace), různé léčebné, masážní a zkrášlovací kúry a fitness centrum s více než 20 přístroji a s možností různých testů. Vstupné 16-18 CHF/3 hod nebo 25 CHF/den, děti 9-12 let se slevou, 6-8 let zdarma, pod 6 let není vstup povolen. Více informací včetně ceníku zde.

Lázně Burgerbad: jedny z největších termálních lázní Evropy, vnitřní i vnější bazény s termální vodou (teplota 28 - 42ºC), sanárium, sauna, pára, whirlpool, skluzavky. Vstupné 22 CHF/den, děti a mládež 8-15 let se slevou, pod 8 let zdarma. Více informací včetně ceníku zde.

Sportovní centrum: multifunkční sportovní hala nabízí – 2 volejbalové hřiště vhodné i pro jiné míčové hry, 3 tenisové kurty, 4 kurty na badminton, 1 kurt na squash, 1 basketbalové hřiště, kluziště na hokej a curling, kulečník, stolní tenis, fitness, sál na aerobic, lezecká stěna. Více informací včetně ceníku zde.

Lyžařské permanentky – Leukerbad

Skipas Torrent: platí na lanovky lyžařského střediska Torrent vč. skibusu v rámci Leukerbadu a na trase Leukerbad-Albinen-Flaschen. Při 6-denním skipasu je v ceně 1 den lyžování v Crans Montana a Val d´Anniviers
Ski+Spa Pass: nad rámec platnosti skipasu Leukerbad platí i na vstup do termálních bazénů Alpentherme a Burgerbad (1 vstup denně) a na kluziště v kryté zimní hale.
 
Foto se nevyžaduje

Dní
Cena permanentek v CHF
Zima 2010-11
Skipas Torrent
Ski+Spa Pass
3
142
201
4
185
260
5
230
305
6
260
348
Placení na místě: Vratná kauce za skipas 5 CHF
Slevy:  
Skipas Leukerbad: nar. 1991-94 a do 1948 sleva -20%, nar. 1995-02 sleva -40%, nar. od 2003 zdarma
Ski+Spa Pass: nar. 1991-94 a do 1948 sleva -20%, nar. 1995-02 sleva -45%, nar. od 2003 zdarma

Ubytovací kapacity v rámci vybraného střediska – Leukerbad
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat