Rakousko

Rakouské Alpy jsou jednou z našich oblíbených destinací. Zimní dovolená v Rakousku je sen každého lyžaře, obzvláště pro ty, kteří nechtějí vážit příliš dalekou cestu. Pokud máte poptávky typu Alpy Rakousko, lyžování Rakousko, ubytování Rakousko, Tyrolsko, Salcbursko či jiná spolková země, prostě dovolená Rakousko – u nás jste určitě na správném místě. V nabídce najdete katalogy – Rakousko zima 2019 a Rakousko zima 2019/2020, zimní dovolená Rakousko. Zima Rakousko Alpy – to patří určitě k sobě!

» Více o lyžování v Rakousku

Lyžování v Rakousku

Rakouské Alpy patří pod nadřazený celek Východní Alpy a celková rozloha Rakouských Alp je přibližně 60 000 km². Nejvyšším vrcholem je Grossglockner s 3798 metry. Kromě mnoha lyžařských středisek se v Rakouských Alpách nachází i 6 národních parků. Největší z nich je národní park Vysoké Taury, který je největší chráněné území Rakouska.

Dále Rakousko nabízí velice zajímavou možnost celoročního lyžování na ledovcích. Jedním z nich je ledovec Tuxerferner se střediskem Hintertux, které leží v Zillertalských Alpách. V Zillertálských Alpách se nachází mnoho ledovců a největší z nich je Schlegeiskees s rozlohou 4,5 km².

Spolu se Stubaiskými a Ötztalskými Alpami tvoří Zillertálské Alpy nejznámější pohoří Tyrolska.

Obecné informace

V Rakousku se nachází 6 500 km sjezdovek nadmořských výškách 544 – 3 440 m. Z České republiky je to do Rakouska nejblíže, nejbližší střediska jsou přibližně 300 km daleko.

Lyžování a turistika jsou hlavními zdroji příjmů Rakouska. Tomu odpovídá také vysoká kvalita ubytování a sjezdovek. Lyžování v Rakousku má své jméno na celém světě a více než polovina lyžařů je ze zahraničí. Díky mnoha sněhovým dělům se daří v Rakousku udržovat příznivé podmínky pro lyžování po celý rok.

Lyžování v Rakousku je také vhodné pro začátečníky v lyžování, protože nabízí množství kvalitních lyžařských škol.

Rakousko nabízí širokou škálu ubytování od jednoduchých hostelů po špičkové hotely. Ubytování je i cenově přijatelné. Ve tříhvězdičkových hotelech je běžná sauna, či parní lázeň.

Rakouské Alpy

I Rakouské Alpy nabízí možnost lyžování po celý rok. Jedním takovým místem je ledovec Hintertux v Tuxerských Alpách. Na ledovci Hintertux se nachází celkem 86 km sjezdovek a dostanete se sem z Zillertalského údolí.

Dalším ledovcem s celoročním provozem je Stubaital, kde je nejlepší lyžování v květnu. Nachází se zde sjezdovky všech náročností. Černé sjezdovky tvoří neupravované svahy.

Na ledovec Pitztal vás odveze podzemní dráha Pitzexpress, která do výšky 2 840 metrů vystoupá za pouhých osm minut. Pitztal nabízí sjezdovky pro zkušené lyžaře i začátečníky.

Lyžařská střediska v Rakousku

Zillertal je jedna z největších lyžařských oblastí v Rakousku, která nabízí celkem 662 km sjezdovek. Celý Zillertal propojuje důmyslný systém skibusů a pro celý areál platí jeden společný skipas.

Středisko Bregenzerwald nabízí velmi kvalitní podmínky pro běžkaře v podobě 320 km upravovaných stop. Pro sjezdové lyžování nabízí sjezdovky všech obtížností.

Základní údaje Itálie

Počet obyvatel: 8 260 000
Rozloha: 83 871 km²
Hlavní město: Vídeň
Úřední jazyk: Němčina
Nejvyšší vrchol: Grossglockner (3 798 m n.m.)
Měna: Euro
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat