Váš specialista na aktivní dovolenou

Irsko na kole

 • Cena 20 490 - 27 890 Kč
 • Irsko

Vydejte se s námi do jihozápadní části Irska oblasti Killarney, kde na nás čekají tři perly tohoto kraje v podobě poloostrovů, z nich každý je jiný a přitom uchvacující. Beara nás přivítá svým příjemným klimatem, jsme kousek od golfského proudu, kde cestu lemují nádherné vykvetlé fuchsie či hortenzie, kde spodní patra lesů připomínají dobu pravěkou a spolu s nádhernými výhledy na moře bičující irské pobřeží nám celkově umocní zdejší krajinu. Jako krajina z "Pána prstenů" jeví se mohutná hradba horského hřebenu, jehož četné vrcholy halí se do mraků a doliny pokrývá nízko ležící mlha. Krajina, jež nás nenechá na pochybách, že duch starých Keltů stále dřímá v nitru hor - to je Kerry, největší z poloostrovů jihozápadu. Na Dinglu si připomeneme dobu raného křesťanství, k prvním misionářům v čele se Sv. Brandonem "objevitelem", který se zde narodil a dle legendy v 5. století doplul až do Ameriky. Na pár dní se staneme jeho následovníky a prozkoumáme jeho rodný kraj. Krajina, ve které konfrontuje keltská kultura a tradice s kulturou křesťanskou. Vydejte se s námi do věčně zelené země, za pasoucími se stády oveček, dobrosrdečnými lidmi a dobrým pivem, do míst, kde možná na konci duhy najdeme pověstný poklad. Na naší cestě neopomeneme navštívit Dublin s pověstnou čtvrtí Temple Bar, kde si připijeme irským pivem na zdar našeho cyklocestování.

Program

 • 1. den:

  Brzy ráno odjezd z ČR, přejezd přes Německo, Belgii a Francii. Nočním trajektem do Anglie.

 • 2. den:

  Ráno příjezd do přístavního města PEMBROKE, odkud vyplujeme do hlavního města Irska - DUBLIN. Odpolední prohlídka centra města: Grafton Street, O´Nocnell Street, Trinity College, kolem řeky Liffey k Halfpenny Bridge, posezení v typické dublinské hospůdce ve čtvrti TEMPLE BAR. Odjezd na ubytování ve večerních hodinách. Nocleh u Dublinu.

 • 3. den:

  Ráno odjezd busem ke CORKU. Odpolední cyklovyjížďka podél řeky LEE k hradu CARRIGADROMID do vesničky MACROOM (35 km). Noční příjezd na ubytování v KILLARNEY.

 • 4. den:

  Snídaně, cyklookruh (bez využití autobusu) v horské krajině poloostrova KERRY v pohoří MACGILLYCUDDY. Z Killarney vyjedeme přes drobné vesničky k jezeru ACOOSE a dále do Glencar, kde nás čeká první výzva v podobě výjezdu do sedla BALAGHBEAMA (205 m), přes které se dostaneme na protější stranu hor, do údolí říčky OWENREAGH s četnými meandry a vodopády. Pod majestátnými vrcholy hor na nás čeká další cyklistická výzva - výšlap do legendárního sedla GAP OF DUNLOE (210 m). Mystická horská scenérie, která Vám připomene důvod, proč jste v Irsku. Sjezd okolo dunloeských ples k jezeru LOCH až do Killarney, večeře (85 km).

 • 5. den:

  Snídaně, odjezd busem do CILL ORGLANU, na kole severní částí poloostrova Kerry s nádhernými výhledy na zátoku DINGLE, dojedeme k bývalé pevnosti LEACANABUAILE, odkud se dostaneme na romantický ostrov VALENCIA s městečkem KNIGHTS TOWN, možnost okružní trasy po ostrově s výjezdem na FOGHERSKÉ útesy. Zpět na Kerry a pokračování v trase k písečným plážím v BALLINKELLINGSKÉ ZÁTOCE. Pro zdatné možnost výšlapu do sedla COOMAKESTA s panoramatickými výhledy do okolí. Ostatní po vnitrozemské silničce přes sedlo BALLAGHISHEEN v pohoří IVERAGH, zpět na ubytování, večeře (95 km, možnost zkrácení na 70 km).

 • 6. den:

  Snídaně, odpočinkový den v podobě nenáročné cyklistiky okolo jezera LOCH, které je součástí NP KILLARNEY s možností návštěvy hradu ROSS, opatství MUCKROSS, nebo lodičkou na ostrov INNISFALLEN se stejnojmenným klášterem (35 km). Po zbytek dne procházka městem, večeře.

 • 7. den:

  Snídaně, odjezd na jih na poloostrov BEARA. Nádherná královská cykloetapa s výhledy na bouřící moře zakusující se do četných zátok se skalnatými útesy, na kterých se pasou stáda oveček. Naši etapu začneme v KENMARE a přímořskou severní cestou pokračujeme do středu BEARY, kde se vrátíme do období prvohor. Obrovské přesličky a kapradiny dosahující 4 m výše jsou součástí botanického parku DERREEN. Stále podél moře pod hřebenem CAHA MOUNTAINS dojedeme na hranici panství Cork, kde se nachází zajímavý MENHIR EYERIES. Četnými irskými vesničkami, které nás vrátí na počátek 20. století dojedeme takřka na samotný cíp poloostrova a pokračujeme dále do oblasti BEARHAVEN s nádherným výhledem na hrad DUNBOY a přístavní městečko CASTLETOWN s ostrůvkem BEAR. Sjezd do městečka k busu, naložení kol a odjezd na ubytování. Večeře (90 km, možnost zkrácení na 60 km).

 • 8. den:

  Snídaně, odjezd na jeden z nejmagičtějších poloostrovů v Irsku - DINGLE se stejnojmenným přístavním městečkem. Místo, kde se keltská kultura a tradice střetávají s raným křesťanstvím a to celé v halu podmanivé irské přírody. Výšlap do pohoří CONOR HILL (400 m), odkud budeme mít celý poloostrov jako na dlani. Sjezd k zátoce BOHERBOY a dále ke kostelíku SV. BRANDONA, odkud dojedeme i do stejnojmenného městečka s pláží. Pokračujeme pobřežní krajinou okolo zálivu BANDON a TRALEE k větrnému mlýnu BLENNERVILLE kousek od parní železnice v historickém městě TRA LI. Dojezd do města, naložení kol a odjezd do Killarney, večeře (75 km).

 • 9. den:

  Snídaně, odjezd opět na DINGLE, ale tentokrát na západní pobřežní prstenec. Vyrazíme po jižním břehu poloostrova okolo pevnosti DUNBERG a prehistorických staveních dojedeme na vyhlídkový bod mysu SLEA HEAD okolo vrcholu Eagle začneme klesat do DUNQUINU, odkud je to kousek na další vyhlídkový bod CLOGHERS HEAD a poloostrov se třemi dominantními vrcholy THREE SISTERS. Sjezd k historickému monumentu z 8. stol. GALLARUS ORATORY a dále na pláž zátoky SMERWICK. Při cestě nazpět do Dinglu zastávka u kostelíku KILMALKEDAR a domku sv. Brendana. Odjezd z Dinglu busem na ubytování, večeře (70 km).

 • 1. den:

  Ráno odjezd na odpolední trajekt do Francie. Nocleh v kajutě na lodi.

 • 11-12. den:

  Připlutí do Francie a pokračování v cestě přes Belgii a Německo do ČR. Příjezd v dopoledních hodinách.

Doplňující informace

Dní na kole: 7, denně 35-75 km

Náročnost, povrch: 1-2, 80% asfalt, 20% šotolina

Doporučený typ kola: trekkingové nebo silniční

Irsko na kole 01
Irsko na kole 01
 • Možnost dopravy busem
 • Možnost stravování

Ubytování, stravování a doprava

Ubytování alternativně

 • 7x v hostelu ve vícelůžkových pokojích + 1x transferový hotel + 1x v kajutě na trajektu
 • 7x v hotelu ve 2-ůžkových pokojích + 1x transferový hotel + 1x v kajutě na trajektue

Noclehů: 8

Míst pobytu: 2

Stravování:

 • kategorie Hostel: 6x polopenze, tj. 6x kontinentální snídaně a 6x česká večeře (začíná 4. den snídaní a končí 9. den večeří).
 • kategorie Hotel: buď pouze 6x kontinentální snídaně anebo 6x polopenze, večeře  obvykle tříchodové menu (začíná 4. den snídaní a končí 9. den večeří).

Doprava:  Zájezdový autobus s přívěsem na kola. Autobus k dispozici každý den, na kolo si proto můžete vzít sebou jen nejnutnější věci.

Odjezdová místa: Beroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno

 

Termíny a ceny

Termíny
21.08. - 01.09.
Aktuální cena v Kč na osobu
Hostel
vícelůž.pokoj
Snídaně
Hostel
vícelůž.pokoj
Polopenze
Hotel
2-lůž.pokoj
Snídaně
Hotel
2-lůž.pokoj
Polopenze
 • Doprava busem s vlekem na kola

 • Zpáteční lístek na trajekt Francie - Velká Británie

 • Zpáteční lístek na trajekt Velká Británie - Irsko

 • 7x ubytování + 1x transferový hotel + 1x nocleh na trajektu v kajutě

 • Stravování dle tabulky

 • Kompletní cestovní pojištění

 • Vedoucí zájezdu

 • Servisman

 • Kategorie Hotel: 1-lůž. pokoj 4900 Kč

Poptávkový formulář

Tip: Vyberte si konkrétní termín z tabulky a poptávka se vám předvyplní!

Zvolte svůj termín
Doprava
Stravování
Ubytování/Služba
Upřesnění/Název
Vaše další přání a požadavky:

Kontaktní údaje

jméno a příjmení
město
e-mail
telefon

Prosím zkontrolujte si správnost Vaší e-mailové adresy. Pokud nedostanete potvrzovací automatický e-mail, byla adresa zadaná špatně a nabídku Vám pak nebudeme moci doručit.