Váš specialista na aktivní dovolenou

2 možnosti ubytování

O středisku

Mimořádně atraktivní lyžařská oblast Aletsch se rozkládá na svazích údolí horního toku Rhony podél unikátního skalního kaňonu, kterým se z výšky přes 3 tisíce metrů do údolí stáčí největší evropský ledovec - Aletsch Gletscher. Díky němu je celá oblast od r. 2001 zapsána v seznamu UNESCO. Impozantní ledovec se plazí v délce 23 km a vyplňuje údolí v některých místech až o síle 900 m. Dalším zdejším unikátem je chráněný Aletschský les se svými až 1000 let starými modříny a borovicemi.

Doplňující informace

Aletsch v létě
oblast patří k nejzajímavějším místům Švýcarska. Akcí č. 1 by měla být pěší túra k nejdelšímu kontinentálnímu ledovcovému splazu Aletschgletscher, díky nemuž je celá oblast na seznamu UNESCO. Nabízí se zde však celá škála dalších možných horských túr, třeba i v kombinaci s některou z lanovek. Díky výhodné poloze je Aletsch dobrým výchozím místem pro výlety autem např. do nedalekého Zermattu pod majestátním Matterhornem, k Rhonskému ledovci, do nejstaršího švýcarského města Sion či do Martigni s antickým amfiteátrem.

Aletsch v zimě

  • Lyžařskou oblast tvoří 2 lyžařské areály - na svazích západně od ledovce se nachází středisko Belalp, východně od ledovce středisko Aletsch. Bohužel tato střediska nejsou propojena ani vleky ani skipasem, přesto svou velikostí a každoroční velké nadílce sněhu patří k oblíbeným lyžařským destinacím. Zatím kvality střediska příliš do Evropy nepronikly, na svazích uvidíte většinou jen švýcarské lyžaře. To umožňuje pohodové lyžování na nepřeplněných sjezdovkách, minimální fronty na vlecích i dostupnost ubytovacích kapacit. K tomu ještě připočtěme téměř 300 slunečních dní v roce, a máme model super dovolené.
  • Více informací k zimní nabídce střediska Aletsch