Island letecky s lehkou turistikou Island

Puffini tu jsou doma
Island je turistickou perlou v poznávání Evropy. Svým severním pobřežím se dotýká polárního kruhu a tak nás ani nepřekvapí, že název ostrova v překladu znamená „Země ledu“. Opak je pravdou díky teplému Golfskému proudu, kterému ostrov stojí v cestě. Zveme vás do svérázné země s největší spotřebou Coca Coly, s takřka nejvyšší životní úrovní a s nejvyšší průměrnou délkou života na světě. Zveme vás do země nekonečných lávových polí, bublajících sirnatých blat a horských lagun, do země věčného sněhu a ledu na vrcholech hor, odkud jsou napájeny řeky, říítící se na své krátké pouti k moři přes skalní překážky burácivými vodopády.
turistika autobus letadlo pokoj stan polopenze snídaně vlastní stravování

Program – Island letecky s lehkou turistikou

1. den: odlet z Prahy, Drážďan nebo Berlína do KEFLAVÍKU, přílet v nočních hodinách, přejezd na ubytování.
2. den: návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami.
3. den: pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod mohutného lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTÁ, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1-1,5 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER, vyhaslý kráter GRÁBROK - procházka po vrcholu kráteru (cca 1 hod.).
4. den: výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU, vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.
5. den: LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.
6. den: výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií
7. den: výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - Thingvellir - posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (pěší túra 2-3 hodiny), Geysir - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega Strokkur, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20?m, Gullfoss - snad nejkrásnější vodopád Islandu (procházka kolem vodopádu cca1,5 hod), zastávka ve Skálholtu, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti.
8. den: prohlídka Reykjavíku - Perlan - vodárna nad městem, místo s výhledem na celý Reykjavík, katedrála HALLGRIMSKIRKJA s prvky čedičových sloupů, hlavní třída Laugavegur, vila Hofdi - místo prvního setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - nejnovější architektonický klenot města, přístav - možnost výletu lodí s pozorováním velryb, v podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní Modrá laguna postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny, přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.
9. den: přílet do Berlína, Drážďan nebo Prahy.

Doplňující informace – Island letecky s lehkou turistikou

Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Země, která přešla ze středověku rovnou do věku atomu. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit.

Doprava, ubytování, stravování a cena – Island letecky s lehkou turistikou

Ubytování: alternativně
 • ve vlastních stanech
 • 2-lůž. luxusní chatky s kuchyňkou a vlastním soc. zařízením
 • 2-lůž. pokoje s vlastním soc.zařízením v hotelu 3*

Stravování: alternativně

 • při ubytování ve stanech a chatkách
  • vlastní
  • možnost přiobjednání 7x snídaně formou balíčku + 6x večeře ve stravovacím zařízení vzdáleném od místa pobytu cca 800 m (viz Služby za příplatek)
 • při ubytování v hotelu
  • 7x snídaně formou balíčku + 6x večeře ve stravovacím zařízení vzdáleném od místa pobytu cca 800 m

Doprava: Letecky z Prahy, Drážďan či Berlína

V případě odletu z Německa je zajištěna doprava klientů z ČR do Německa a zpět. Velikost skupiny cca 12-30 účastníků.

Termín Aktuální cena zájezdu v Kč na osobu
Stan
Bez stravy
Chatka
Bez stravy
Hotel
Polopenze
29.06. – 07.07. 31 49039 99052 590
06.07. – 14.07. 31 49039 99052 590
27.07. – 04.08. 31 49039 99052 590
03.08. – 11.08. 31 49039 99052 590

V ceně

 • Zpáteční letenka na Island v ceně cca 11400 Kč/os
 • Transfery z a na letiště
 • Doprava po Islandu
 • 7x ubytování
 • Stravování při pobytu v hotelu: 7x snídaně, 6x večeře
 • Stravování při pobytu ve stanu či chatece: vlastní, možnost doobjednání polopenze
 • Vedoucí zájezdu

Služby za příplatek:

Další služby (placení na místě)

 • Lodní výlety v rámci programu: cca 90 €/os

Poptávka akce

Pokud u nás máte registraci, klikněte zde, Vaše kontaktní údaje se ve formuláři automaticky předvyplní
Na základě tohoto vyplněného formuláře Vám pošleme cestovní smlouvu a dispozice k úhradě zálohy.

Vyplňte prosím alespoň tučně označené položky.

Specifikace akce
  (počet dospělých, dětí – uveďte jejich věk)
Kontaktní údaje

Nevybrali jste si z naší nabídky? Klikněte zde a my Vám rádi připravíme nabídku „šitou na míru“.
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat