Itálie

Italské Alpy jsou jednou z našich oblíbených destinací. Zimní dovolená v Itálii je sen každého lyžaře, zvláště pro milovníky slunečných dní na sjezdovce, také dobrého vína či pizzy. Pokud máte poptávky typu Alpy Itálie, lyžování Itálie, ubytování Itálie, Dolomity, Val di Sole, prostě dovolená Itálie – u nás jste určitě na správném místě. V nabídce najdete katalogy – Itálie zima 2019 a Itálie zima 2019/2020, zimní dovolená Itálie. Zima Itálie Alpy – to patří určitě k sobě!

» Více o lyžování v Itálii

Lyžování v Itálii

Lyžování v Italských Alpách se těší velké oblibě díky nízkým cenám za ubytování a relativně dobré kvalitě. V Itálii jsou stálejší podmínky oproti Rakousku. Průměrná teplota je kolem 0 °C. Většinu času svítí přes den sluníčko a můžete si tak užívat naplno lyžování. Pouze si dávejte pozor na silný vítr, který vás může nepříjemně překvapit. U cen ubytování nezapomeňte připočítat poplatek za uklizení pokoje, případně si budete muset uklízet sami.

Při užívání krásného počasí nezapomeňte, že některé lanovky mohou zavírat již v 16 hodin a v případě nepříznivého počasí a silného větru klidně dříve.

Obecné informace

Itálie nabízí kvalitní lyžování za dobré ceny. Může za to velice dobré počasí, kdy je v Itálii 300 slunečných dnů v roce. V některých střediscích je dokonce možné strávit dovolenou za stejnou cenu jako v Čechách.

V Itálii se také můžete spolehnout na sněhovou jistotu ve výše položených střediscích. Lyžování je vhodné pro rodiny s dětmi, protože jsou zde spíše mírné sjezdovky a Italové mají velice kladný vztah k dětem.

Italské Alpy

V Italských Alpách najdete přibližně 3 300 km sjezdovek v nadmořských výškách 570 – 3 550 m. Teploty se sice převážně pohybují kolem 0 °C, ale v silných větrech mohu teploty klesnout až na −20 °C.

Sjezdovky v Italských Alpách jsou mírnější a i značení nemusí odpovídat. Některé červené sjezdovky se tak mohou zdát jako modré.

Mnoho lyžařů má lyžování v Itálii spojené pouze s Dolomity. V Dolomitech najdete 4 špičková střediska, Val Gardena, Val di Fassa, Marmolada/Arabba a Alta-Badia.

Lyžařská střediska v Itálii

Val Gardena je propojena do řetězce Sella Ronda spolu se středisky Val di Fassa, Marmolada a Alta-Badia. Střediska v tomto řetězci jsou ideální i pro jarní lyžování díky systému zasněžování a stálému počasí. Nachází se zde také nejdelší obří slalom Dolomitech – Gardenissima.

Středisko Courmayeur nabízí možnost lyžování pro začátečníky. Ale i pokročilí lyžaři si přijdou na své při sjíždění prudkých horských terénů. Pro adrenalinový zážitek je možné si uspořádat Heli-ski výlet na ledovec Rutor.

Alta-Badia je jedno z největších středisek a nabízí služby vysoké kvality. Sjezdovky jsou zde mírné carvingové, ale najdete zde i černou sjezdovku Gran Risa v La Ville, kde se jezdí Světový pohár v obřím slalomu.

Základní údaje Itálie

Počet obyvatel: 60 115 625
Rozloha: 301 338 km²
Hlavní město: Řím
Úřední jazyk: Italština
Nejvyšší vrchol: Mont Blanc de Courmayeur (4478 m n.m.)
Měna: Euro
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat