Francie

Francouzské Alpy jsou jednou z našich oblíbených destinací. Zimní dovolená ve Francii je sen každého lyžaře, prostě lyžování bez hranic. Pokud máte poptávky typu Alpy Francie, lyžování Francie, ubytování Francie, Savojské Alpy, prostě dovolená Francie – u nás jste určitě na správném místě. V nabídce najdete katalogy – Francie zima 2019 a Francie zima 2019/2020, zimní dovolená Francie. Zima Francie Alpy – to patří určitě k sobě!

» Více o lyžování ve Francii

Lyžování ve Francii

Francouzské Alpy patří do části Východních Alp a sousedí s Italskými a Švýcarskými Alpami. Ve Francouzských Alpách se nachází nejvyšší vrchol Alp a Evropy Mont Blanc se 4 808 metry výšky. Francouzské Alpy disponují mnoha lyžařskými středisky včetně největšího střediska Les Trois Vallées, v překladu Tři údolí. Toto středisko se konkrétně nachází v regionu Savojsko, který leží nejzápadněji v celých Alpách.

Obecné informace

Lyžování ve Francii poskytuje nejlepší poměr kvality ubytování, délky sjezdovek a vzdálenosti z České republiky. Ve Francii najdete nejvíce volných terénů pro lyžování. Díky nadmořské výšce poskytují Francouzské Alpy kvalitní sněhové podmínky téměř po celý rok. V nejvýše umístěných areálech je možné lyžovat až do května.

Ubytování ve Francii může být velmi levné na nízké úrovni, nebo velice luxusní. Levné ubytování je možné hlavně mimo sezónu. Výhodou je, že ubytování ve Francii je často v těsné blízkosti sjezdovek. V hlavní sezóně je ubytování dražší než v Rakousku a Itálii.

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy tvoří přibližně jednu třetinu celkové rozlohy Alp. Ve Francii se táhnou Alpy od severu k jihu v délce 300 km. Jedná se o západní Alpy, které se dále dělí na Severní a Jižní Alpy.

Nejvýznamnější je oblast Savojských Alp s nejvyšším vrcholem Mont Blanc. V sezóně patří tato část k nejnavštěvovanější. Mont Blanc je s výškou 4 807 m n. m. nejvyšší horou Evropy a hlavní turistickým cílem Alp. Oblast kolem Mont Blancu je hustě zaledněná. K nejznámějšímu a nejníže položenému ledovci Mer de Glace vede ozubnicová dráha. Nachází se zde i nejdelší lanovka na světě Aiguille du Midi.

Lyžařská střediska ve Francii

Lyžařský areál Alpe d'Huez se pyšní nejdelší černou sjezdovkou Evropy. Sjezdovka Sarenne je dlouhá 16 km disponuje převýšením 1 800 m. Zajímavostí je sjezdovka Tunnel, která vede 200 metrů tunelem v ledovci.

Chamonix je zřejmě nejnavštěvovanější středisko ve Francii. Nabízí velice emotivní zážitek 20 km dlouhého sjezdu údolím Vallée Blanche z Aiguille du Midi podél ledovce Mer de Glace. Při tomto sjezdu překonáte převýšení téměř 2 800 metrů. Další oblíbenou aktivitou je Heli-ski, která je paradoxně ve Francii zakázaná. Jedná o let helikoptérou na vysoko umístěné místo, ze kterého se sjíždí na lyžích zpět do údolí. Díky blízkým hranicím s Itálií a Švýcarskem, kde je to povolené, se létá za hranice.

Základní údaje Francie

Počet obyvatel: 62 880 529
Rozloha: 547 030 km²
Hlavní město: Paříž
Úřední jazyk: Francouzština
Nejvyšší vrchol: Mont Blanc (4810 m n.m.)
Měna: Euro
Váš specialista na aktivní dovolenou

Volejte: +420 775 263 423, +420 474 650 882
E-mail: smarttravel@smarttravel.cz
Skype: smarttravel.cz

Co vás může zajímat

Přihlášení

Registrace
Proč se registrovat