Váš specialista na aktivní dovolenou

Zimní autobusová doprava do Francie

Bonusy zájezdové dopravy do francouzských Alp:

 • Centrální odjezd z ÚAN FLORENC
 • Doprava zajišťována moderními autobusy
 • WIFI zdarma po celou dobu jízdy ve většině autobusů (150 MB/os.)
 • Proškolený technický doprovod na palubě
 • Proškolení a zkušení uniformovaní řidiči
 • Bufet na palubě – teplé a studené nápoje (za poplatek)
 • DVD / CD přehrávač na palubě
 • Během odjezdů / příjezdů dispečink 24h denně

Zimní Francie busem

Termíny a cílová lyžařská střediska pro sezónu 2023-2024

Středisko Tarif 08.12. 05.01. 12.01. 19.01. 26.01. 02.02. 08.03. 15.03. 22.03. 29.03.
la Norma A    
Plagne A    
Arcs A    
Val Cenis A    
Valmeinier A    
Rosiere A    
Sybelles A    
Menuires A
Val Thorens A
Tignes A
Deux Alpes B    
Alpe dHuez, Auris, Oz B    
Risoul B
Vars B
Puy St.Vincent B
Orres B
Serre Chevalier - Briancon  B
Serre Chevalier (bez Briancon)
Sestriere (Itálie) B
 • Odjezd z Prahy v pátek v cca 19:30 hod. (svozy během večera), příjezd do střediska v sobotu , odjezd ze střediska následující sobotu (většinou odpoledne)
 • Návrat do Prahy kolem poledne (svoz během odpoledne).
 • Přesné časy a odjezdová místa obdržíte v dokumentech před odjezdem.
 • Upozornění ke svozům
  • svoz z vypsaných nástupních míst je garantován při minimálním počtu 5 klientů. Nedojde-li k dosažení minimálního počtu, bude svozové místo klientům přesunuto na nejbližší realizované nástupní místo, a to s kompenzací formou vrácení svozového příplatku.
  • svozové trasy jsou zajištěny minibusem, autobusem, osobním automobilem, mikrobusem, ve výjimečných případech vnitrostátní linkovou dopravou, kdy jízdenka bude vždy refundována klientům přímo ze strany dopravce.

Prohlédněte si francouzská střediska se zajištěnou dopravou

Případně nám pošlete vaše požadavky ohledně počtu osob, preferovaného data apod. Vybereme vám nejvhodnější varianty ubytování.

Kontaktní formulář

Odjezdová místa a cena

Nástupní místo Střediska "A" Střediska "B"
Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov  3240 Kč 3440 Kč
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Liberec, Mladá Boleslav, České Budějovice, Benešov, Tábor, Chomutov, Ústí nad Labem, Most, Teplice +490 Kč +490 Kč
Brno, Jihlava +590 Kč +590 Kč
Olomouc, Ostrava, Zlín +690 Kč +690 Kč
Individuální svoz z ČR (od 2 osob, dle možností dopravce)  4490 Kč 4590 Kč 

V ceně dopravy: 1 sedadlo v autobuse, 1 pár lyží nebo 1 snowboard, 1 tašku na boty, 1 cestovní zavazadlo do 25 kg, 1 palubní zavazadlo do 5kg, pojištění cestujících - léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy.

Překročí-li celková hmotnost zavazadel maximální povolenou hmotnost, vyhrazuje si dopravce právo odmítnout zavazadla do přepravy. Zavazadlo může být odmítnuto z přepravy i v případě, že o něm nebylo řádně rezervováno.


Kontaktujte nás

 

Lyžování ve Francii: Proč si vybrat zájezd autobusem?

Zimní dovolená ve Francii je okouzlující. Užijete si tu skvělé sjezdovky, nádherné výhledy na hory, báječnou kuchyni i skvělou atmosféru. Francouzské Alpy jsou z České republiky vzdálené něco přes tisíc kilometrů a snadno se na zájezd dopravíte autobusem. Jaké to má výhody? A kam zajet?

Val Thorens Alpy Francie Lyžování dovolená

Francouzské Alpy jsou oblíbenou zimní destinací. Jezdí se zejména do Savojska, ale existují i jiná místa, která stojí za to. Dominantou je Mont Blanc, nejvyšší vrchol Alp a Evropy vůbec, který měří 4 808 metrů.

Alpy ve Francii lákají prvotřídně upravenými tratěmi s dostatkem kvalitního sněhu. Výhodou je, že lyžařské oblasti jsou propojené prostřednictvím lanovek a z jednoho místa na druhé se tak dostanete, aniž byste sundávali lyže. Ubytovat se můžete buď přímo na svahu, anebo využít některý penzion v přilehlém městečku.

Tři údolí, francouzsky Les Trois Vallées v Savojských Alpách, Francie, lyžování

Lyžařské zájezdy autobusem

Francouzské Alpy a jejich lyžařská střediska jsou z České republiky vzdálené mezi 1 000 a 1 300 kilometry. Za sněhem si tak můžete pohodlně dojet autem anebo zvolit komfortní dovolenou autobusem. V resortech pak najdete příjemný poměr ceny zájezdu, kvality ubytování i délky sjezdovek.

Pokud zvolíte lyžařský zájezd autobusem, nemusíte se o nic starat a vaše dovolená může začít už na cestě. Cestovní kancelář Smart Travel připravuje zimní zájezdy do Alp na míru včetně dopravy autobusem. Cestovat budete ve špičkových pohodlných a bezpečných autobusech s dostatečným prostorem na nohy.

Samozřejmostí jsou dnes v zájezdových autobusech bezpečnostní prvky, Wi-Fi připojení, nápoje a občerstvení nebo filmy promítané během jízdy. Autobusová doprava na zimní dovolenou je tak příjemná a komfortní. Cestou se můžete prospat a být svěží, až se octnete druhý den na sjezdovce.

Kromě dopravy mají zimní zájezdy s cestovní kanceláří ještě další výhody. Dovolenou ve francouzských Alpách pořídíte ve formě balíčku, který zahrnuje jak ubytování, tak i skipas. Cena za takový pobyt je pak nižší, než kdybyste položky platili zvlášť. Je to tím, že francouzská alpská střediska preferují spolupráci s cestovními kancelářemi, a tak jim dávají slevy a bonusy, které můžete využít vy.

Lyžování ve Francii je zážitek

Ve francouzských Alpách si na své přijdou všichni lyžaři. Zkušení i začátečníci, milovníci sjezdů, běžek i snowboardů. Jde jen o to vybrat správné středisko. Většina resortů ve Francii má charakter rozsáhlých lyžařských oblastí, kde si můžete užívat různě dlouhé sjezdovky s různou náročností.

Mezi nejoblíbenější z nich patří například Tři Údolí, Val d'Arly, Grand Massif, Sybelles, Deux Alpes, Alpe dHuez či Serre Chevalier. Předností francouzských Alp pak je, že díky své nadmořské výšce mají kvalitní sněhovou pokrývku po celý rok. V nejvýše umístěných areálech najdete sníh dokonce i v květnu.

Chamonix Alpy Francie

Lyžování a zimní pobyt ve Francii má svá specifika. Francouzi si dali s budováním resortů práci, takže je vystavěli promyšleně a moderně. Ubytování je přímo napojeno na lyžařský svah nebo přinejmenším na zasněženou cestu vedoucí ke svahu. Samozřejmostí je síť bezpečných lanovek, které prochází pravidelnou údržbou.

Jediné, co je možné zimní dovolené ve Francii vytknout, je snad ubytování. Francouzi jsou zvyklí na menší prostory, a tak mohou některá místa působit stíněnějším dojmem. Pokud toužíte po lepším ubytování, zvolte pohodlné chalety anebo rozsáhlejší apartmány. Na co si ale rozhodně stěžovat nejde, je jídlo. Restaurace vaří z čerstvých surovin, ke snídani si můžete dopřát typický croissant a cappuccino, k večeři například kohouta na víně, výbornou hutnou polévku, quiche a mnoho dalších specialit.

Kde ve Francii lyžovat

Autobusem se pohodlně dostanete do vyhlášených lyžařských středisek ve francouzských Alpách. Které ale vybrat?

Jedním z hlavních lákadel jsou Tři údolí, francouzsky Les Trois Vallées v Savojských Alpách. Najdete tu sedm lyžařských středisek, která můžete vyzkoušet v rámci jediné permanentky. Dohromady tu je 600 kilometrů sjezdových tratí a celé množství lanovek i vleků.

Podobnou výbavou se pyšní i lyžařský areál Les Protes du Soleils, kde je 12 vzájemně propojených středisek. Některá z nich přitom leží v sousedním Švýcarsku. Nemine vás tady výhled na Mont Blanc nebo na Ženevské jezero.

Lyžařské vyžití i luxusní zázemí poskytuje proslulé středisko Chamonix. Odtud vede lanovka na vrchol Aiguille du Midi, kde startuje příjemná dvacetikilometrová sjezdovka vedoucí přes ledovec a Vallée Blanche.

Letní Chamonix Alpy Francie

Francouzské Alpy si samozřejmě užijete i s dětmi. Pokud se chystáte na zimní rodinou dovolenou, dejte přednost menším areálům, kde jsou upravené sjezdovky pro začátečníky a také snowparky s atrakcemi i možností sáňkování. Mezi takové areály patří například La Norma, Valfréjus, Val Cenis Vanoise nebo Galibier Thabor.

Tři údolí, francouzsky Les Trois Vallées v Savojských Alpách, Francie, lyžování

Na své si ve Francii přijdou i běžkaři a také nadšenci do snowboardů.

Vyberte svůj lyžařský zájezd autobusem ve Francii.