Váš specialista na aktivní dovolenou

Drávská cyklostezka aneb z Cortiny do Villachu

 • Cena na dotaz
 • Itálie Rakousko / Drávská cyklostezka

Jedna z nejkrásnějších rakouských cyklostezek, která začíná na italském území a pokračuje rakouskými zeměmi Východní Tyrolsko a Korutany. Vede podél nádherných skalnatých hřebenů Sextenských a Lienzských Dolomitů, podél mohutných středověkých hradů i románských památek, podél třpytivých korutanských jezer i historickými městy Lienz, Spittal a Villach. Zveme Vás do kraje, který vám udělá dobře na duši.

Program

 • 1. den:

  Večer odjezd z ČR.

 • 2. den:

  Start v Itálii pod skalním unikátem Tre Cime, sjezd do údolí, po zpevněném náspu bývalé železnice do Toblachu a dále kolem pramenů Drávy k rak.-it. hranici a dále přes Sillian do Lienzu pod zubatou dominantou Lienzských Dolomitů.

 • 3. den:

  Podél antických vykopávek Aguntum (vstupné cca 2,9 €) a Lavant do Nikolsdorfu, tzv. Tyrolskou bránou vjezd do Korutan, kolem mohutného hradu Hohenburgu přes Greifenburg (socha Drávy) do romantického městečka Sachsenburg na soutoku s řekou Möll.

 • 4. den:

  Pobyt na místě, výlet na kolech podél řeky Möll, možnost výjezdu na posvátný vrchol Danielsberg.

 • 5. den:

  Přes Spittal kolem nejvýše položeného korutanského jezera Millstättersee (580 m) do lázeňského města s keltskou historií Villach, možnost koupání v termálních lázních (vstupné cca 7 €), večer odjezd.

 • 6. den:

  Ráno příjezd do ČR.

Doplňující informace

Dní na kole: 4; denně 55-65 km

Náročnost, povrch:  1-2 (fakult. až 3), 90% asfalt, 10% šotolina

Doporučený typ kola: trekkingové
 

Ubytování, stravování a doprava

Ubytování:  v kempu ve vlastních stanech či v penziónech (povlečení v ceně)

Noclehů / míst pobytu:  3 / 2

Stravování: z vlastních zdrojů nebo při pobytu v penziónu se snídaní. Po cestě možnost dokupování potravin i stravování v místních restauracích

Doprava: Zájezdový autobus s přívěsem na kola. Autobus k dispozici každý den, na kolo si proto můžete vzít sebou jen nejnutnější věci.

 

Odjezdová místa: Chomutov, Most, Praha, České Budějovice

Poptávkový formulář

zvolte svůj termín (od - do)
Doprava
Stravování
Ubytování/Služba
Vaše další přání a požadavky:

Kontaktní údaje

jméno a příjmení
město
e-mail
telefon

Prosím zkontrolujte si správnost Vaší e-mailové adresy. Pokud nedostanete potvrzovací automatický e-mail, byla adresa zadaná špatně a nabídku Vám pak nebudeme moci doručit.