Váš specialista na aktivní dovolenou

Wellness

SMART tipy

Wellness pobyty – Aktivní i pasívní odpočinek

Wellness vzniklo složením slov wellbeing a fitness. Wellbeing znamená duševní pohodu a blahobyt a fitness je tělesná kondice. A skutečně jsou wellness pobyty koncipovány s ohledem na relaxaci s aktivním prožitkem. Wellness dovolená může být v zimě i v létě, zvláště oblíbené jsou wellness prodloužené víkendy.

Obvyklé lokality pro tyto pobyty jsou lázeňská města, která mají tradici v ozdravných procedurách a relaxačních cvičeních. Aktivní částí pobytu v létě je cykloturistika, pěší turistika, in-line brusle, případně rafting. Zimní wellness pobyty se konají zejména v horských střediscích, kde kromě posilování ve fitness centrech a plavání v bazénu, můžete samozřejmě lyžovat na svazích, nebo běžeckých stopách.

Ubytování a stravování

Letní i zimní wellness pobyty jsou v horských střediscích s ubytováním na vysoké úrovni. Je možné si vybrat mezi několika variantami pokojů, od malých 1-  či 2-lůžkových po prostornější suity a apartmá pro celé rodiny. Stravování bývá formou polopenze. Snídaně obvykle formou bufetu s nepřebernými možnostmi výběru, večeře bývá o více chodech a se salátovým bufetem, jednou týdně bohatá „gala“ večeře.

Kde všude můžete strávit wellness dovolenou?