Váš specialista na aktivní dovolenou

K moři s dětmi... Kam vyrazit na nejlepší dovolenou s dětmi za sluncem?

Poohlížíte se po dovolené, kterou si užijí děti i dospělí? Výběr vhodné lokality zde hraje skutečně zásadní roli. Právě proto jsme pro vás ale sestavili seznam těch nejlepších destinací, které poskytnou zázemí celé vaší rodině, abyste si společně strávené chvíle skutečně užili naplno.

dovolena-s-detmi-plaz Písčité pláže jsou pro dovolenou s dětmi ideální

Itálie, moře i jezera na dosah ruky

Celá Itálie je obklopena jemným zlatavým pískem a mělkým mořem. Je tedy naprosto ideální destinací pro malé děti, které si zde mohou hrát celý den s minimem dohledu. Voda je navíc příjemně prohřátá a na mnoha místech dosahuje opravdu vysoké čistoty, za kterou je často oceňována. Oblíbené lokality pro zájezd do Itálie v ideální dojezdové vzdálenosti je zejména okolí jezera Lago Di Garda svou čistotou a upraveností zde Itálie připomíná spíše Rakousko. Velký lákadlem pro děti je zábavní park Gardaland, který obsahuje od Peppa Pig landu až po horské dráhy pro nejstarší. Zábavních parků je v této oblasti několik. Levná dovolená je tak pro vás skutečně na dosah ruky.

jezero-garda-italieOblast italského jezera Garda je na děti zaměřená, najdou tam spoustu vyžití - koupání ve sladké vodě, lanovky, hřiště, zábavní parky...

Pokud však na letní dovolenou v Itálii plánujete letět, jsou možnosti nepřeberné. Ty nejkrásnější pláže nabízí Kalábrie či Sardinie, ale za krásami starověku a přírody můžete letět prakticky do kterékoliv části. Jednou z nejvzdálenějších oblastí je Sicílie. Ať už totiž v Itálii vyrazíte kamkoliv, zklamaní rozhodně nebudete. Tato rozmanitá země je vždy sázkou na jistotu. Krásné písčité pláže nabízí Italský Jadran, Gargáno, Liparské ostrovy, Toskánsko nebo Ligurská riviéra.

Dovolenou v Chorvatsku zvládnete autem

Mezi levné pobyty u moře, které s přehledem zvládnete autem, patří také Chorvatsko. Navíc je stejně tak jako Itálie v příznivé dojezdové vzdálenosti. Ideální pro neposedné děti. Pobyty v Chorvatsku nabízí nepřeberné množství různorodých lokací, aby si vybral skutečně každý dle svých potřeb. Pohlídejte si zejména přístup do moře. Na mnoha místech jsou sice nádherné přírodní kulisy a průzračná voda, ale zato také strmé skalnaté vstupy do moře. Pro letní dovolenou v Chorvatsku si můžete vybrat například krásné oblázkové i písečné pláže na ostrově Krk. Ten je navíc vzdálený pouze 660 Km od Brna.

chorvatske-plaze-bracDovolená na chorvatských plážích je překrásná

Jižní Francie je přímo dechberoucí

Dovolená, na kterou se nezapomíná? Vyrazte k Azurovému pobřeží a zažijete dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Můžete zde relaxovat v pohodlí rozlehlých písčitých i oblázkových pláží, sledovat to nejtyrkysovější moře na světě, prozkoumávat zajímavosti Saint Tropez nebo si jen užívat zábavních parků, adrenalinových vodních sportů nebo také vodních představení s kosatkami či delfíny. Nadšení budou malí i velcí!

azurove-pobrezi-francieFrancouzská Riviéra, známá také jako Azurové pobřeží, je jednou z nejhezčích oblastí u Středozemního moře

saint-tropez-francieMěstečko Saint-Tropez je známé nejen svým četníkem

Kde si užít léto i bez moře?

Na závěr pro vás máme ještě pár speciálních tipů na dovolenou s dětmi, kde na první pohled ani nepoznáte, že u moře ještě nejste.

Dovolená pro rodiny s dětmi se vám bude stejně tak líbit i na báječných místech u Neziderského jezera (Rakousko) či Lago di Garda (Itálie). Společnost vám zde navíc budou dělat i nádherné výhledy na Alpy a mnoho pěších i cyklistických tras, jako stvořených pro rodinné výlety.

zabavni-park-gardaland-jezero-gardaVelký zábavní park Gardaland je úplně pro všechny věkové kategorie. Parků je v okolí několik