Váš specialista na aktivní dovolenou

Francouzská riviéra (Středozemní moře)

  • Francie / Cote d´Azur
Filtrace
Středisko
Délka pobytu
Termín
počet osob
doprava
stravování
Cenová relace v Kč/os.
-

3 možnosti ubytování

Rezidence Ile dOr (Londe les Maures)
  • Možnost dopravy vlastním autem
  • Bez stravování, s kuchyňkou
  • Možnost stravování
  • Týdenní pobyty
  • Bazén

Rezidence Ile dOr (Londe les Maures)

Cena na dotaz
dle termínu a typu ubytování

O středisku

Francouzská riviéra je jednou z nejpopulárnějších letních destinací Evropy. Rozkládá na březích Středozemního moře a táhne od italských hranic poblíž města Menton na východě až po španělské hranice na západě. Teritoriálně bývá rozdělována na Azurové pobřeží ležící od Marseille na východ a Lví zátoku ležící od Marseille na západ.

Doplňující informace

Azurové pobřeží (Cote d´Azur)

je jednou z nejvyhledávanějších rekreačních lokalit Francie. Rozkládá se mezi městem Menton poblíž italské hranice na východě a Cassis nedaleko Marseille na západě. Azurové pobřeží nabízí rozlehlé písčité i oblázkové pláže, tradiční francouzskou kuchyni a nepřeberné možnosti pro výlety do okolí. Kromě pláží oblast zahrnuje i zalesněné svahy, které přecházejí v mírná pohoří a směrem k Itálii v Alpy. Mezi městy Cannes a Menton vybíhají do moře malé poloostrovy a před pobřežím leží v moři menší ostrovy.

Tipy na výlety: 

Fréjus (historické centrum, románské koloseum, živá pobřežní promenáda s hotely, bary, obchody 

St.Maxime a St. Raphäel (živá přímořská letoviska s množstvím obchůdků, restaurací, barů, diskoték

Grimaud a Port Grimaud (nádherná městečka – jedno v kopci cca 3 km od pobřeží s krásným starým městem plným úzkých křivolakých uliček a se zříceninou citadely na vrcholku, druhé přímo u moře s množstvím plavebních kanálů pro lodě a čluny – jakési město-přístaviště s množstvím obchůdků, restaurací a barů

Saint Tropez (věhlasné letovisko, historické staré město s přístavem, stará četnická stanice, pevnost na vrcholku nad městem

Cannes, Antibes, Nice, Monaco.

Lví záliv  (Golfe du Lion)

patří mezi nejoblíbenější letní destinace Francie jednak pro své krásné dlouhé písečné pláže, ale také pro bezpočet přírodních i kulturních památek. Lví zátoka se rozkládá mezi městem Marseille na východě a španělsko-francouzskou hranicí poblíž mysu Creus na západě. Vyhledávána je nejen pro své krásné pláže, je vyhlášená i mezi surfaři díky větrům vanoucím od Pyrenejského poloostrova.

Tipy na výlety: 

Carcassonne, jedna z nejzachovalejších středověkých městských lokalit v Evropě.

Katarské hrady, postavené ve středověku odpůrci tehdejších církevních praktik (slovo "katar" doputovalo až k nám ve formě nechválně známého slova "kacíř")

Sete - malebné městečko, které se částečně rozkládá na ostrovech a je protkáno malebnými kanály a mosty (dle toho má přezdívku Benátky Languedocu). Městečko se dílem rozkládá i na kopci Mont Saint Clair (175 m), odkud  je nádherný výhled na okolní krajinu a moře.

Canal du Midi, průplav s převýšením několik desítek metrů spojující Středozemní moře s Atlantikem

Národní park Camargue s černými býky, bílými konmi a růžovými plameňáky

Perpignan, Montpellier, Marseille 

Poloha ubytovacích objektů ve středisku