Váš specialista na aktivní dovolenou

Lago di Garda

  • Itálie
Filtrace
Středisko
Délka pobytu
Termín
počet osob
doprava
stravování
Cenová relace v Kč/os.
-

O středisku

Lago di Garda (Gardské jezero) leží v severní Itálii mezi Alpami a Pádskou nížinou, cca 180 km od rakouských hranic. Rozprostírá se v regionech Trentino-Alto Adige, Veneto a Lombardie. Lago di Garda je největším italským jezerem, jeho rozloha je 369,98 km2 a pokud byste jej chtěli objet autem, ujedete tak zhruba 160 km.

Doplňující informace

Lago di Garda se sice nachází ve výšce pouhých 65 metrů nad mořem, jeho užší severní část je však obklopena takřka dvoutisícovými horami a jeho jižní část je tvořena morénovými zbytky. Lago di Garda dnes patří k nejpopulárnějším rekreačním oblastem v Itálii.

Největší města na břehu jsou Desenzano del Garda, Riva del Garda a Salo a na pobřeží jezera najdete spoustu rekreačních zařízení. Jezero Lago di Garda je chráněno ze severu před vpády studeného vzduchu vysokými horami, a tak k němu proniká teplý vzduch od jihu "Ora".

Díky tomu Lago di Garda vytváří ideální podmínky pro surfování a v okolí jezera rostou typicky středomořské rostliny jako cypřiše, oleandry, olivovníky, cedry a místy dokonce palmy, velmi dobře se zde daří také citrusům a magnóliím. Budete uneseni pohledem na překrásnou krajinu, kontrast vysokých hor a subtropické vegetace působí jedinečným dojmem.

Podél pobřeží se nachází mnoho půvabných městeček, všechna s charakteristickou zástavbou a jedinečnou atmosférou. Voda jezera je průzračně čistá a velmi teplá, pláže jsou štěrkovo oblázkové. Jsou zde vynikající podmínky pro windsurfing, paragliding nebo free climbing. V jižní části jezera se nachází známý zábavní park Gardaland. Milovníky cyklistiky nadchne nová cyklostezka, díky níž odhalíte krásy horských štítů, rovin podél vinohradů, světoznámé jablečné sady i středověké hrady.

Náměty pro strávení bezva dovolené v oblasti Lago di Garda

  • vodní sporty na jezeře či lenošení na pláži
  • zábavní parky Gardaland a Aqua Paradise
  • vysokohorská turistika vč. „ferrat“ v okolních kopcích
  • nenáročné turistické stezky v nižších polohách
  • MTB i silniční cykloturistika po místních cestách a stezkách
  • středověké hrady i zříceniny
  • a také výborná pizza a italská zmrzlina

Poloha ubytovacích objektů ve středisku