Váš specialista na aktivní dovolenou

Jezero Ossiacher See, lázně Villach a okolí

 • Rakousko / Korutany
Filtrace
Středisko
Délka pobytu
Termín
počet osob
doprava
stravování
Cenová relace v Kč/os.
-

1 možnost ubytování

O středisku

Oblast kolem jezera Ossiacher See a lázeňského městečka Villach je jednou z nejkrásnějších oblastí Rakouska – hory a jezero, perfektní kombinace v létě i v zimě. V létě především krásné horské túry mezi rozkvetlými stráněmi, i s pomocí lanovek, alpská zahrádka, lezecké stěny, a samozřejmě radovánky na jezeře – koupání, surfování, plachtění, projížďky na kajaku, na šlapadle, potápění, vodní lyžování, parasailing, wakeboard apod., dále spousta náročných i nenáročných cyklostezek (okolo jezera po rovince nebo v horách na MTB), bobové dráhy, golfové hřiště, jízdy na koni, horské panoramatické silnice, národní parky a mnoho dalšího vás čeká v tomto krásném světě. Nechte se okouzlit!

Doplňující informace

Korutany jsou jedinečnou spolkovou zemí, kde najdete přes 1000 jezer, z toho cca 44 jezer na koupání s vodou nad 25°C a s kvalitou pitné vody! Najdete zde nejteplejší, nejvýše položené, nejhlubší a určitě i nejkrásnější z rakouských jezer.

Jezero Ossiacher See
má křišťálově čistou vodu s kvalitou pitné vody, která v létě dosahuje teploty až 27°C. Je to třetí největší jezero v Korutanech, leží v nadm. výšce 501 m n.m., zaujímá plochu 10,5 km² a v nejhlubším bodě je hluboké 52 m, je dlouhé téměř 11 km a v nejužším bodě má šířku cca 600 m (mezi Otstrich a Ossiach). V obcích kolem jezera je čilý turistický ruch v zimě i v létě. Za zmínku stojí klášter s barokním kostelem z 11.st. v obci Ossiach.

V okolí jsou ještě další krásná čistá a přitom relativně teplá jezera - Silbersee, Vassacher See, St. Leonharder See, Faaker See a další.

Tipy na výlety:

 • projížďky lodí po jezerech Ossichaer See a Faaker See i po řece Drávě
 • lázeňské město Villach (lázně, staré město), další lázeňské město Bad Bleiberg (zde jsou též ukázkové doly s podzemní dráhou)
 • hradní zřícenina Landskron se hrdě vypíná na kopci mezi jezerem Ossiacher See a městem Villach, zajímavostí jsou zde přehlídky dravých ptáků a jedinečné ZOO tak trochu jinak – Affenberg ("opičí hora"), kde máte možnost procházet se po území opic přímo ve volné přírodě, bez plotů a skleněných zábran (Japonští Makakové)
 • misionářský klášter Wernberg – starý zámek a klášter je od r. 1935 útočištěm misionářských sester, ke klášteru patří vlastní pozemky, pole a lesy, mají zde též bylinkovou, ovocnou a zeleninovou zahradu, některá tichá zákoutí jsou k dispozici i hostům k meditacím a odpočinku
 • Gerlitzen – horský masiv vypínající se přímo na břehu jezera Ossiacher See, v zimě oblíbené lyžařské středisko, v létě turistický ráj, výjezd možný lanovkou nebo po panoramatické horské silnici (platí se mýtné)
 • Arriach – geografický střed Korutan, místo "energie a síly", největší turistická bota světa – výchozí bod pro mnohé tematické turistické stezky
 • národní park na hoře Dobratsch a alpská zahrádka na ploše 10.0000 m² v nadm. výšce 1500m – vzácná alpská květena (výjezd panoramatickou silnicí – cca 16 km, až do nadm. výšky 1732 m, platí se mýtné), nádherné výhledy
 • horské středisko Dreiländereck – na hranicích Rakouska, Itálie a Slovinska, možnost využití lanovky, krásné výhledy na Villach, poblíž je muzeum bunkrů "Bunkermuseum Wurzenpass"
 • lanovky a letní bobová dráha na hoře Verditz – výjezd do nadm. výšky 1900 m, panoramatické turistické stezky, krásné výhledy do celých Korutan, idylické horské jezírko Schwarzsee, 1 km dlouhá bobová dráha
 • kamenné sochy v údolí Krastal – skoro 40 let kamenických symposií přetvořilo zdejší údolí na jednu z největších sochařských galerií ve volné přírodě, na velké ploše mezi řekou Drávou a jezerem Ossiacher See najdete množství stanovišť se zajímavými díly a mramorovými sochami (nejlepší je prohlídka na kole)
 • lezecká zahrádka a lezecká škola v Kanzianiberg – na 250 lezeckých tras, poblíž je také "Druidenland" – staré druidské území s místy se zvláštní energií a silou (Quellen der Kraft)
 • slovinské Julské Alpy jsou kousek odtud, výhodná možnost pro přenocování při další cestě na jih
 • Tip – doporučujeme zakoupit Korutanskou kartu (Kärnten Card), s ní pak máte zdarma mnohá vstupné, lodní dopravu, lanovky, mýtné na horských silnicích a mnohé další atrakce

Poloha ubytovacích objektů ve středisku