Váš specialista na aktivní dovolenou

Podkarpatská Rus na kole

 • Cena 10 390 - 11 490 Kč
 • Ukrajina / Zakarpatská Ukrajina

Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa,je v současnosti součástí Ukrajiny. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Za výhledy budeme šplhat na oblé poloniny plné borůvek a následně klesat do některých z místních kolib za občerstvením. Vydejte se s námi do chudých končin ryzích hodnot.

Program

 • 1. den:

  Odpoledne odjezd z ČR přes Slovensko na Podkarpatskou Rus

 • 2. den:

  Ranní prohlídka hl. města „Zakarpatí“ UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagoga, tržnice); přesun do vesničky PILIPEC pod poloninu BORŽAVA. Odpoledne zajedeme k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů (15 km).

 • 3. den:

  Přejezd na kolech k Mežhorje, odtud do vesnice MAJDAN, a dále nejmalebnějším pohořím Podkarpatí - VERCHOVINY, proti proudu říčky HOLJATYN až do téměř opuštěné vísky REKYTY s nádherným dřevěným kostelíkem z 18. století, po nezpevněné cestě přes sedlo do Nižného Studeného a zpět do Pilipce (60 km).

 • 4. den:

  Na kolech údolím říčky Ripinka do města MEŽHORJE, stoupání do Siněvirského sedla s výhledy na okolní kopce, sjezd do vesnice SINĚVIR (alt. pro MTB výjezd i sjezd po „původní horské silnici“) a podél řeky Těrebla až do KOLOČAVY - návštěva dřevěného kostelíku ze 17. století s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice (60 km), všichni návrat zpět do Pilipce autobusem.

 • 5. den:

  autobusem přesun do Siněvirského sedla, na kolech asfaltový sjezd do Siněviru, proti proudu říčky Těrebla do SINĚVIRSKÉHO NP, údolím se dostaneme přes vesničku SINĚVIRSKAJA POLJANA až k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, možnost výjezdu až do nádherné dřevařské osady SVOBODA, na kolech zpět podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání do Siněviru, kdekoliv v početných kolibách možnost ochutnávky místní speciality na otevřeném ohni - šašliku (60 km), autobusem zpět do Pilipce.

 • 6. den:

  na kolech z Pilipce přes vesničky NIŽNIJ a VĚRCHNIJ STUDENYJ, přejezd do Lvovské oblasti do sedla BESKID na bývalé československo-polské hranici, sjezd přes SKOTARSKE do Volovce (vhodné pro MTB, alt. do Volovce vlakem) a odtud zpět do Pilipce (60 km) nebo lehčí varianta s výletem do horského střediska OZERO VITA s možností koupání (30 km).

 • 7. den:

  Náročná varianta MTB: z Pilipce vyjedeme sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny BORŽAVA, přejezd hlavního hřebene až do Ričky, návrat zpět do Pilipce busem nebo na kole, přejezd lze kdykoliv zkrátit jedním z odvážných sjezdů dolů do údolí (40-60 km). Varianta TREK: z Pilipce do vesničky BUKOVEC a podhůřím poloniny Boržava přes vesnice RIČKA a LOZJANSKIJ do MEŽHORJE, autobusem nebo na kole zpět do Pilipce (40-60 km); varianta PĚŠÍ - lanovkou na hřeben poloniny Boržava a přechod hlavního hřebene, sestup do Ričky, návrat zpět busem.

 • 8. den:

  Autobusem přesun do Volovce, odtud na kole po asfaltové silnici přes vesničky NIŽNÉ VOROTA a?ZAVADKA a?přes Seredněverecký průsmyk do bývalé HALIČE (dnes Lvovská oblast). Možnost zajet až do zapadlé vesničky VERCHNJAČKA. Návrat do Volovce. Odtud možnost busem nebo na kole zpět do Pilipce (45-60 km).

 • 9. den:

  Autobusem údolím po proudu řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), autobusem do MUKAČEVA (hrad, centrum města, poslední nákupy), odjezd na hranici; noční přejezd do ČR

 • 1. den:

  Ráno příjezd do ČR

Doplňující informace

Dní na kole: 7, denně 25-70 km

Náročnost, povrch: 1-3, 70% asfalt, 30% šotolina

Doporučený typ kola: trekkingové nebo horské

Poznámka: pro občany ČR je na Ukrajinu nově bezvízový vstup

 

Cestou do sedla nad Mežhorje
Cestou do sedla nad Mežhorje
 • Možnost dopravy busem
 • Možnost stravování

Ubytování, stravování a doprava

Ubytování: alternativně
• ve vlastních stanech na tábořištích a soukromých pozemcích
• v hostelech (turistických ubytovnách), 3- až 6-lůž. pokoje, sprcha/WC na patře
• v hotelu, 2-lůž. pokoje, sprcha/WC na patře

Stravování:
• pobyt ve stanu - stravování z vlastních zdrojů
• pobyt v hostelu - snídaně
• pobyt v hotelu -  polopenze
Možnost dokupování potravin i stravování v místních restauracích

Noclehů: 7

Míst pobytu: 3

Doprava: zájezdový autobus, kola se přepravují přímo v autobuse nebo odděleně za jiným dopravním prostředkem (dle místního zákona je tažení přívěsu za busem zakázáno). Autobus k dispozici každý den, na kolo si proto můžete vzít sebou jen nejnutnější věci

Odjezdová místa: Brno, Hradec Králové, Jihlava, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Jablonec nad Nisou, Velké Meziříčí, Vyšné Nemecké, čerpací stanice na odbočcez E442 na Svitavy

Termíny a ceny

Termíny
02.08. - 11.08.
Aktuální cena zájezdu v Kč na osobu
Stan
Bez stravy
Hostel
Snídaně
Hotel
Polopenze

Poptávkový formulář

Tip: Vyberte si konkrétní termín z tabulky a poptávka se vám předvyplní!

Zvolte svůj termín
Doprava
Stravování
Ubytování/Služba
Vaše další přání a požadavky:

Kontaktní údaje

jméno a příjmení
město
e-mail
telefon

Prosím zkontrolujte si správnost Vaší e-mailové adresy. Pokud nedostanete potvrzovací automatický e-mail, byla adresa zadaná špatně a nabídku Vám pak nebudeme moci doručit.