Váš specialista na aktivní dovolenou

Ötztal & Haiming - wellness

O středisku

Ötztalské údolí leží cca 50 km západně od Innsbrucku a táhne se od údolí Innu na jih v délce 67 km. Jeho jméno oblétlo svět v roce 1994, kdy byla v zaledněných horách na konci údolí nalezena mumie pravěkého člověka nazvaného „Ötzi“.

Doplňující informace

Ötztal v létě
Svěží vzduch, neporušená příroda, hory, divoká voda, skály - to jsou atributy, které jsou určující pro toto horské údolí. Je zde k dispozici bezpočet turistických horsých stezek, jištěné "ferraty", MTB trasy i horolezecké žulové stěny. Pro dobrodružnější povahy zde můžete absolvovat rafting na Ötztaler Ache či Imsterschluchtu na řece Inn, kaňoning či paragliding. Můžete navšívti Tyršův památník u Ötzu (zakladatel Sokola se zde utopil v r.1884, nejvyšší vodopád Tyrolska Stuibenfall (150 m) nebo Ötziho pravěkou vesničku v Umhausenu.

Ötztal v zimě
Na svazích Ötztalského údolí se rozkládají 3 lyžařské oblasti, na každou z nich platí jiná permanentka.

  • Hoch-Ötz se rozkládá poblíž vstupu do Ötztalského údolí na svazích mezi obcemi Ötz a Ochsengarten. 
  • Ötztal Arena se nachází uprostřed Ötztalského údolí se nad obcemi Sölden, Hochsölden, Zwieselstein a Vent Sestává ze dvou navzájem propojených areálů Sölden-Ski-Region a ledovcového Rettenbach&Tiefenbach Gletscher. 
  • Skiarena Gurgl se rozprostírá na konci Ötztalského údolí. Je zastoupena středisky Untergurgl, Obergurgl a Hochgurgl. Obergurgl (1.930 m) je nejvýše položenou obcí s kostelíkem v Evropě a modelovým místem UNESCO pro výzkum Alp. Hochgurgl (2.150 m) je nejvýše položeným zimním střediskem Rakouska.
  • Více informací k zimní nabídce střediska Ötztal
Aqua Dome
nová dimenze Ötztalu - moderní termální lázně v Längenfeldu s venkovními i vnitřními bazény a whirlpooly (vč. slané vody) a s velkoryse řešeným centrem se saunami, párami, ledovou komorou, relaxačními místnostmi a venkovními i vnitřními bazénky.
Otefřeno denně 09:00-22:00 hod, vstupné 13€/3hodiny nebo 20€/den, děti 6-14 let -50%, do 5 let zdarma. Příplatek při vstupu v sobotu, neděli, svátek a prázniny 2€. Příplatek za vstup do saunového areálu "SaunaWelt" 7€.

Poloha ubytovacích objektů ve středisku