Váš specialista na aktivní dovolenou

Leukerbad - wellness

1 možnost ubytování

O středisku

Leukerbad (1.411 m) je horské městečko známé již v antických dobách díky svým termálním pramenům. Leží na konci horské silnice vedoucí z údolí Rhony ze starobylého městečka Leuk do divoké skalní krajiny. Do soukromých a veřejných koupališť nateče denně 3,9 milionů litrů termální vody o teplotě 51ºC. S počtem 22 termálních venkovních i krytých koupališť má Leukerbad největší nabídku termálních lázní a wellness vybavení v celých Alpách. Největší lázeňské veřejné komplexy jsou lázně Burgerbad a lázně Alpentherme.
Hlavní atraktivita Leukerbadu tkví hlavně v možnosti kombinace lázní či wellness s lyžováním na alpských svazích a zažít tak jedinečný pocit koupání v horké vodě přímo pod horskými velikány pokrytými sněhem a ledem. V létě pak se Leukerbad stává oázou klidu a zdraví  - kde jinde je možné tu zažít ten jedinečný pocit koupání v horké vodě přímo pod horskými velikány a relaxovat tak po celodenní horské túře? Kdo četl klasiku ví, že zde takto relaxoval i Sherlock Holmes...

Doplňující informace

Leukerbad v létě lanovka Gemmibahn vyveze turisty do nadm.výšky 2.350 m, odtud se dají podniknout nádherné výšlapy i vysokohorská turistika (via ferrata). Pro nenáročnou pohodovou turistiku je zde připravená naučná stezka (2 hod) přes městečko a do soutěsky za městem, cestou turista potká 9 naučných tabulí (německy a francouzky) u 9 pramenů, kde se může dovědět spoustu informací o zdejším „zlatu“ – termálních pramenech.

Leukerbad v zimě

  • Vzhůru do lyžařského areálu Torrent vedou z Leukerbadu 2 kabiny a 4-sedačka, horní patro pak ovládají vleky vedoucí až do výše 2.700 m. Převládají sjezdovky středně těžkého charakteru, perfektně upravované. Díky výhodné poloze je zde garance sněhu od prosince až do dubna. Lyžařskou lahůdkou jsou pro svůj sklon i délku sjezdovky vedoucí až do Leukerbadu. Na místní závodní FIS sjezdovce dlouhé 6 km s převýšením 1.300 m se jezdily závody světového poháru – je to nejdelší a nejtěžší sjezdovka střediska. Pro snowboardisty je ve středisku funpark a halfpipe.
  • Více informací k zimní nabídce střediska Leukerbad

Poloha ubytovacích objektů ve středisku