Váš specialista na aktivní dovolenou

Ligurská riviéra

  • Itálie / Ligurie
Filtrace
Středisko
Délka pobytu
Termín
počet osob
doprava
stravování
Cenová relace v Kč/os.
-

2 možnosti ubytování

O středisku

Tato riviéra se táhne od francouzských hranic na východ přes Janov až k na Apeninský poloostrov. Díky horám na severu je celá riviéra chráněna před chladem a nabízí příjemné teplé klima.

Mapky

Pro zobrazení daného střediska klikněte myší na příslušný odkaz, pro zvětšení obrázku klikněte myší na náhled

Ligurská riviéra

Pro zobrazení daného střediska klikněte na příslušný odkaz, pro zvětšení obrázku klikněte na náhled

Doplňující informace

SMART tipy na prima dovolenou
• dlouhé písečné pláže
• bezpočet antických i středověkých památek
• starobylá městečka na pobřeží i v hornatém vnitrozemí
• bujná teplomilná vegetace
• San Remo, Monaco a Monte Carlo
• jeskyně s prehistorickými nálezy
• mořské jeskyně
• mořské akvárium v Janově a Monacu
• aquapark v Ceriale
• a také výborná pizza a italská zmrzlina

Popis pobytových míst

Ligurská riviéra
Kolem Ligurského moře, pod svahy hor, se rozkládá takzvaná "Květinová riviéra" – neboť Ligurie je proslulá pěstováním květin na výrobu vonných esencí. Kromě slunce, které zde svítí téměř po celý rok, láká k návštěvě stálým klimatem a množstvím malebných antických městeček s celoročním nočním životem.

Ligurská riviéra sestává ze dvou částí:
• západně od Janova po San Remo se nazývá Riviera Ponente s nejznámějšími letovisky San Remo, Alassio, Diana Marina, Pietra Ligure, San Bartolomeo al Mare, Laigueglia a Imperia.
• východně od Janova po přístav La Spezia se nazývá Riviera Levante s letoviskem Levanto a s národním parkem Cinque Terre

Pietra Ligure
Známé a vyhledáváné lázeňské městečko s dlouhou písečnou pláží lemovanou palmami a zříceninou hradu. Historické centrum tvoří úzké uličky se starobylými domy plnými barů, restaurací, kaváren a různých obchodů, jež činí toto lázeňské městečko tak vyhledávaným.

Diano Marina
Jedno z nejhezčích letovisek Ligurské riviéry s pěknými písečnými plážemi a přímořskou promenádou

San Bartolomeo al Mare
Půvabné přímořské městečko rozkládající se v nádherném kontrastu modře moře a zeleně strání. I nejvzdálenější místa pláží jsou provoněná květy rostlin a keřů. Je zde příjemné koupání i pro neplavce ve stále klidném a teplém moři. První zmínka o tomto městě, které leží na západním břehu řeky Steria, byla zaznamenána v souvislosti s vůněmi aromatických bylin a muškáty a pomerančovníky v ulicích. Velice známé je poutní místo Madonna della Rovere.

San Remo
Známé klimatické lázně a kulturní centrum Riviery di Ponente. Leží na historicky velice zajímavém místě mezi mysy Capo Verde a Capo Nero se nazývá San Remo. Je to typické ligurské letovisko s palmami a kasinem. Cibulové báně ruského kostela mu propůjčují exotický charakter. Již v 19. století zde šlechta poprvé objevila radovánky, jež nabízela italská Riviera. Centrem města je stejně jako kdysi Casino Municipale.

Alassio
Slunečný záliv - tak je často nazýváno toto elegantní lázeňské městečko s krásnou, 3 km dlouhou písečnou pláží. Městečko patří k nejhezčím a nejvyhledávanějším místům na pobřeží a je navštěvováno po celý rok - v zimě pro své příjemné klima, v létě pro neopakovatelnou lázeňskou atmosféru. Za pozornost jistě stojí i zdejší památky - benediktýnský kostel, anglická knihovna a blízko palmové promenády se nachází stará strážní věž. Díky své poloze je vyhledávaným místem paraglidistů.

Levanto
Levanto je malé městečko s půvabným historickým centrem, v němž se dochovaly zbytky středověkého městského opevnění a hradu. Tím, že je Levanto sevřeno horami, je zdejší klima přes léto velmi příjemné a teploty zde nedosahují enormně vysokých hodnot. Místo je vhodné pro dovolenou všech generací, doporučujeme však především těm, kteří chtějí poznávat nádherné okolí a blízká pobřežní městečka.

Imperia
je hlavní město nejzápadnější provincie Ligurie. Oblast okolo Imperia je známá také jako Riviera dei Fiori (Květinová riviéra), neboť zdejší produkce květin patří k vůbec největší v celé Itálii. Město Imperia založil v roce 1923 Mussolini spojením 2 existujících měst - Porto Maurizio a Oneglia. Oneglia představuje spíše průmyslovou část zatímco Porto Murizio je půvabná a turisty vyhledávaná část, které vévodí velká neoklasická katedrála. Díky dlouhým písečným plážím a pozvolným vstupem do moře představuje Imperia ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Národní park Cinque Terre (překl. Pět Zemí)
Cinque Terre se nazývá pobřežní úsek mezi městečky La Spezia a Levanto. Své jméno získal podle 5 unikátních vesniček Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, postavených na strmě čnících mořských útesech, donedávna prakticky izolovaných od ostatního světa. Dodnes se sem lze dostat pouze pěšky, vlakem nebo po moři. Tyto vesničky jsou spolu s historickým přístavem Porto Venere zapsány na seznamu UNESCO.

Poloha ubytovacích objektů ve středisku